Partnerzy serwisu:

Metro na Targówek: Dw. Wileński wciąż najpopularniejszy

Redakcja 26.09.2019

Metro na Targówek: Dw. Wileński wciąż najpopularniejszy
fot. MJ
W ciągu pierwszego tygodnia kursowania II linii metra na dłuższej trasie skorzystało z niej prawie 900 tysięcy pasażerów. To ponad 170 tysięcy więcej niż w podobnym okresie rok temu – bez nowych stacji. Palmę pierwszeństwa pod względem liczby pasażerów wciąż dzierży Dworzec Wileński. Szwedzka jest najspokojniejszym przystankiem, z niewielkim wykorzystaniem.
Od niedzieli 15 września pociągi drugiej linii metra dojeżdżają do stacji Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Dłuższa trasa metra zachęca do korzystania z podziemnej kolei – codziennie z linii M2 korzysta teraz niemal 150 tys. osób. A jeśli porównamy dane z analogicznym okresem w zeszłym roku, to okaże się, że pasażerów jest o ok. 20 proc. więcej. W tygodniu 17-23 września 2018 r. na wszystkie stacje linii M2 weszło 724 917 osób.

ZTM zebrał dane z bramek zliczających wejścia do stacji metra. W tygodniu po otwarciu trzech nowych stacji (czyli 16-22 września) z linii M2 skorzystało ponad 898 tys. pasażerów. W dni powszednie było to od 144 456 osób w czwartek 19 września do 149 226 podróżnych we wtorek 17 września; średnio daje to prawie 147 tys. pasażerów.

Najchętniej pasażerowie spośród nowych stacji korzystali z Trockiej, np. w poniedziałek 8 635 osób; w dni powszednie dało to średnio ok. 8 tys. pasażerów, a najrzadziej ze Szwedzkiej – średnio w dni powszednie to ok. 2,3 tys. osób. Najchętniej z całej drugiej linii metra pasażerowie korzystali ze stacji Dworzec Wileński (średnio w dni powszednie ponad 27 tys. wejść), ale z każdym dniem ZTM obserwuje zmniejszanie się liczby wchodzących na nią osób. Spadki mogą być jeszcze większe po wdrożeniu zmian w komunikacji autobusowej od najbliższego weekendu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony