Partnerzy serwisu:

Metro: Na Racławickiej zamiast platformy powstanie winda

Redakcja 12.02.2021

Metro: Na Racławickiej zamiast platformy powstanie winda
fot. ZTM
Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę na budowę nowej windy na stacji metra Racławicka. Wykonawca będzie miał siedem miesięcy na wybudowanie dźwigu, który zastąpi obecny niezbyt praktyczny podnośnik.
ZTM Warszawa podpisał umowę ze spółką Intero Serwis na przebudowę platformy na windę na stacji metra Racławicka pierwszej linii. Platforma znajduje się w przejściu południowo-zachodnim i łączy poziom terenu z antresolą.

Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie demontaż istniejącego podnośnika, przebudowa konstrukcji szybu i zastąpienie go standardową windą. Będzie to winda z teleskopowymi drzwiami – wykonanymi ze stali nierdzewnej – które po otwarciu zapewnią przestrzeń o szerokości jednego metra. Progi i drzwi zostaną wykonane ze stali nierdzewnej, a podłoga z granitu. Udźwig urządzenia zaplanowano na osiem osób lub 600 kg.

Dodatkowo wykonawca wykona prace przystosowujące windę do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Zmodyfikuje ścieżkę dotykową przed windą – na poziomie platformy i w przejściu podziemnym. W windzie zamontuje przyciski wyposażone w oznaczenia w alfabecie Braille’a.

Zgodnie z podpisaną umową, prace powinny zostać wykonane w ciągu siedmiu miesięcy od dnia podpisania umowy. Wygrodzenie wykonawcy to 695 tys. zł.

Podnośnik na stacji Racławicka został zamontowany w 2012 r. Urządzenie nie sprawdzało się – było awaryjne i z uwagi na swoją specyfikę niedostępne dla części użytkowników.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony