Partnerzy serwisu:

Metro na Bemowo: Oferty o miesiąc później – pod koniec czerwca

Witold Urbanowicz 11.06.2018

Metro na Bemowo: Oferty o miesiąc później – pod koniec czerwca
mat. MW
Metro Warszawskie czeka na oferty w ostatnim postępowaniu związanym z rozbudową II linii metra, obejmującym dwukilometrowy odcinek od stacji C6 Księcia Janusza do stacji C4 Powstańców Śląskich. Nowy termin upływa 29 czerwca.
Pod koniec marca Metro Warszawskie rozpisało ostatni przetarg na budowę odcinka zachodniego II linii metra od stacji C6 Księcia Janusza do stacji C4 Powstańców Śląskich. Na odcinek ten składają się dwie stacje – C5 przy Wola Parku i C6 przy skrzyżowaniu Górczewskiej i Powstańców Śląskich, dwa odcinki szlakowe wykonane jako dwa równoległe tunele jednotorowe, tory odstawcze i manewrowe wraz ze stanowiskami do obsługi pociągów i drobnych napraw za stacją C4, dwie wentylatornie szlakowe oraz komora demontażowa dla tarcz przy stacji C6. Więcej o inwestycji pisaliśmy tutaj.

Pierwotnie oferty mieliśmy poznać 25 maja, ale termin ten był już trzykrotnie przesuwany. Najnowszy termin składania ofert mija 29 czerwca. – Przyczyna są sprawy proceduralne – mówi Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

To już ostatnie postępowanie związane z rozbudową II linii metra. Metro Warszawskie otworzyło już oferty w postępowaniach na budowę odcinka wschodniego-północnego od stacji C18 Trocka do stacji C21 Bródno przy Rembielińskiej, a także projekt i budowę zachodniego odcinka od stacji C4 Powstańców Śląskich do stacji C1 Połczyńska wraz ze Stacją Techinczno-Postojową Mory. Niedawno Rada Miasta podjęła decyzję o zwiększeniu środków na realizację tego drugiego odcinka. Wszystko wskazuje na to, że oba zamówienia zdobędzie konsorcjum firm Astaldi i Gulermak, czyli dotychczasowych wykonawców II linii. Konsorcjum jest też faworytem w obecnie toczącym się postępowaniu obejmującym odcinek na Bemowo.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony