Partnerzy serwisu:

Metro na Bemowo i Bródno: ZTM zaktualizuje 888 tablic i schematów na stacjach

Witold Urbanowicz 28.04.2022

Metro na Bemowo i Bródno: ZTM zaktualizuje 888 tablic i schematów na stacjach
fot. Awizonosz
Zarząd Transportu Miejskiego musi uaktualnić informację pasażerską na I i II linii w związku z planowanym otwarciem dwóch stacji na odcinku zachodnim i trzech na odcinku wschodnim-północnym. W sumie musi zostać wydrukowanych 888 informacji i schematów. Niezależnie od trwającego przetargu konieczna jest też aktualizacja schematów w pociągach metra.
Przedmiotem zamówienia, rozpisanego przez ZTM, jest aktualizacja systemu informacji wizualnej na stacjach I i II linii metra w związku z planowanym oddaniem do ruchu stacji. Na I linii wymienione zostaną wyłącznie mapy i schematy. Na II linii zakres prac jest większy: dochodzą bowiem linijki z trasą (tzw. choinki) oraz tablice kierunkowe. W sumie to 888 różnych tablic, map i schematów o łącznej powierzchni ok. 668 m2.

Usługa ma zostać wykonania do końca września. Prace związane z demontażem nośników bądź aktualizacją treści w nośnikach znajdujących się nad ciągami pieszymi bądź w skrajni mogą być wykonywane wyłącznie w przerwie nocnej.

Wczoraj (26 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma Reklama i Projekt Renata Sosnowik-Bęza z Piastowa z ofertą na kwotę 214 tys. zł, co mieści się w założeniach finansowych ZTM.

Przetargiem nie jest objęta aktualizacja schematów w pociągach metra. W sumie w wagonach znajduje się 3600 „choinek” z trasą (nad drzwiami, osiem na wagon), do tego dochodzą schematy z komunikacją szynową.

Otwarcie odcinka zachodniego ze stacjami Ulrychów i Bemowo może nastąpić już w czerwcu, a wschodniego-północnego ze stacjami Zacisze, Kondratowicza i Bródno we wrześniu. W najbliższych dniach na II linii nastąpi częściowa przerwa w ruchu – odcinek od Ronda Daszyńskiego do Księcia Janusza będzie zamknięty w związku z podłączaniem nowych stacji. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony