Partnerzy serwisu:

Metro na Bemowo: Budowa schodzi na poziom -1

Redakcja 10.02.2020

arrow
arrow
Metro na Bemowo: Budowa schodzi na poziom -1
Wybieranie ziemi z poziomu -1 przyszłej stacji Ulrychów fot. UM Warszawa
Metro na Bemowo: Budowa schodzi na poziom -1
Metro na Bemowo: Budowa schodzi na poziom -1
Metro na Bemowo: Budowa schodzi na poziom -1
Budowniczowie stacji C4 Powstańców Śląskich oraz C5 Ulrychów na odcinku zachodnim II linii metra na Bemowo schodzą coraz głębiej pod ziemię. Na obu placach budowy prowadzone są kolejne prace przy konstrukcji korpusów przyszłych przystanków metra.
Zaawansowane prace konstrukcyjne toczą się w miejscu, gdzie zlokalizowany będzie szyb startowy dla tarcz TBM. W przeciwieństwie do budowanych wcześniej odcinków, na Bemowie szyb startowy znajduje się w komorze torów odstawczych, za stacją Powstańców Śląskich. To stamtąd tarcze rozpoczną drążenie pierwszego i najkrótszego odcinka tego fragmentu linii M2. Tarcze na pierwszym etapie prac do pokonania będą miały zaledwie 137 metrów – pod skrzyżowaniem ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej do korpusu stacji C4. Następnie tarcze będą drążyły kolejne odcinki tuneli, aż do torów odstawczych, za stacją Księcia Janusza.

Na obu placach budowy trwają też intensywne prace związane ze zbrojeniem oraz betonowaniem kolejnych sekcji stropu górnego. W korpusie komory torów odstawczych dobrze widoczne są otwory technologiczne, przez które do szybu startowego zostaną włożone tarcze TBM. Otwory technologiczne w innych częściach stropu służą do wybierania urobku z niższych poziomów stacji, tamtędy także transportowane są na dół maszyny, sprzęt i materiały służące budowie stacji i tuneli metra. Budowa stacji powoli zaczyna schodzić na poziom -1 skąd wybierany jest grunt.

Na styku Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z dwóch i pół kilometra tuneli oraz stacji Ulrychów (C5) i Powstańców Śląskich (C4). Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak i Astaldi. Wykonawca na zrealizowanie projektu wartego 959 mln zł ma czas do listopada 2021 roku. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony