Partnerzy serwisu:

Metro na Bemowo: Budowa już na poziomie -2

Redakcja 30.04.2020

arrow
arrow
Metro na Bemowo: Budowa już na poziomie -2
race ziemne przy pogłębianiu wykopu do poziomu -2 na st. C4 Powstańców Śląskich. fot. MW
Metro na Bemowo: Budowa już na poziomie -2
Metro na Bemowo: Budowa już na poziomie -2
Metro na Bemowo: Budowa już na poziomie -2
Metro na Bemowo: Budowa już na poziomie -2
Betonowanie stropów pośrednich, wybieranie ziemi z poziomu -2 i prace przy płycie fundamentowej. Wszystko to dzieje się na budowie dwóch kolejnych stacji metra – C05 Ulrychów i C04 Powstańców Śląskich- na odcinku zachodnim II linii metra z Woli na Bemowo.
Ulice w rejonie budowy metra opustoszały, ale na place budowy cały czas wjeżdżają ciężarówki z betonem i wywrotki po odbiór ziemi z wykopu. Wzmożony ruch widoczny jest nie tylko na górnej płycie stropowej, po której jeździ ciężki sprzęt, ale również pod ziemią. Na poziomie płyty pośredniej przyszłej stacji C04 Powstańców Śląskich trwają ostatnie prace przy zbrojeniu i betonowaniu. Ich zakończenie planowane jest pod koniec maja. Na przyszłej stacji C5 Ulrychów strop pośredni jest już gotowy.

Na budowie obu podziemnych przystanków trwa pogłębianie wykopu na poziomie -2 oraz przygotowania do budowy płyty fundamentowej. W pierwszej kolejności powstanie ok. 150 m płyty fundamentowej w szybie startowym, skąd wyruszą tarcze TBM. Szyb startowy powinien być gotowy jeszcze w wakacje.

Latem rozpoczną się także pierwsze prace przy budowie przejść podziemnych pod skrzyżowaniem Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Wybudowane wyjścia będą obsługiwały wszystkie narożniki skrzyżowania oraz przystanki komunikacji naziemnej.

Na styku Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji Ulrychów (C5) i Powstańców Śląskich (C4). Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak (lider) i Astaldi. Wykonawca na zrealizowanie projektu wartego 959,2 mln zł ma czas do listopada 2021 r. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony