Partnerzy serwisu:

Metro ma swoje pszczoły

Redakcja 26.10.2019

arrow
arrow
Metro ma swoje pszczoły
fot. Metro Warszawskie
Metro ma swoje pszczoły
Metro ma swoje pszczoły
Metro ma swoje pszczoły
Metro ma swoje pszczoły
Metro ma swoje pszczoły
Kilkadziesiąt tysięcy nowych mieszkańców na Kabatach: spokojnie, nie będą jeździć metrem. Ale na pewno wzbogacą faunę Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty. Przy ulicy Wilczy Dół właśnie zameldowało się pięć nowych, bzyczących rodzin.
Osiedle jest skromne, w technologii drewnianej, niestety grodzone. Z tym, że ogrodzenie w tym wypadku potrzebne jest bardziej pozostałym użytkownikom STP, niż samym lokatorom. Bo są nimi pszczoły z gatunku Carnica.

Zacna od odpoczynku

Pięć pszczelich rodzin właśnie się sprowadziło. Każda liczy obecnie po ok. 10 tys. członków, ale na wiosnę, kiedy zaczną zbierać nektar, na pewno będzie ich więcej. Pszczoły będą zapylać rośliny, m.in. z wysianych latem na STP łąk kwietnych. Na naszych nowych mieszkańców czekać będą również dostojne lipy. Najpierw jednak muszą odpocząć po przeprowadzce i przygotować się na zimę.

Drewniane osiedle

Metro Warszawskie zakupiło łącznie pięć drewnianych uli, których doglądać będzie wykwalifikowany pszczelarz. Pszczoły wzbogacą nie tylko ursynowski ekosystem. „ iód Kabacki” dostarczy nowych, słodkich gadżetów na organizowane przez Metro Warszawskie wydarzenia, takie jak festyny, czy dni otwarte. Kiedy będziemy mieli pierwsze miodobranie? Być może już w kwietniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony