Partnerzy serwisu:

Metro Kijowskie podąża za Zachodem. Zegary do przyjazdu pociągów

Witold Urbanowicz 08.01.2021

Metro Kijowskie podąża za Zachodem. Zegary do przyjazdu pociągów
fot. Metro w Kijowie
Specyfiką wschodnich systemów metra w byłym bloku wschodnim są stopery odliczające czas od odjazdu poprzedniego pociągu i brak informacji o spodziewanej porze przyjazdu następnego składu. Nie inaczej było w Kijowie, gdzie właśnie na jednej ze stacji pojawiły się zegary pokazujące prognozowany czas oczekiwania na przyjazd pociągu.
W systemach metra planowanych wg wschodnich wzorców najczęściej próżno szukać informacji o spodziewanym czasie oczekiwania na przyjazd następnego pociągu. Zazwyczaj na początku peronu znajdują się jedynie stopery, odliczające czas, jaki mija od odjazdu poprzedniego składu (tzw. czas następstwa). Jeśli znamy częstotliwość kursowania metra, możemy obliczyć teoretyczny czas przybycia pociągu. Przez wiele lat podobnie wyglądała sytuacja w Warszawie – obecnie już standardem na wszystkich stacjach są wyświetlacze pokazujące czas do następnego pociągu.

Symboliczną graniczę między Wschodem a Zachodem przekracza teraz Kijów. Na stacji Kontraktowa Płoszcza pojawiły się pierwsze ekrany odliczające czas do przyjazdu pociągu w czasie rzeczywistym. – Dodatkowo na ekranach będzie wyświetlana aktualna godzina, data, pogoda i inne ciekawe informacje. Chcemy, aby pobyt pasażerów w metrze był bardziej komfortowy – mówi Oleh Hawruk, dyrektor firmy Trans-Media.

W tym roku ekrany będą pojawiać się także na innych stacjach. Na każdej przewidzianop minimum 12 takich wyświetlaczy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony