Partnerzy serwisu:

Metro: Jedna oferta na projekt wind na Polu Mokotowskim

Witold Urbanowicz 06.04.2020

Metro: Jedna oferta na projekt wind na Polu Mokotowskim
mat. ZTM Warszawa
Warszawski ZTM otworzył oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowych wind na stacji Pole Mokotowskie. Trzy z nich miałyby łączyć poziom terenu z antresolą, a jedna – halę odpraw z peronem. O zamówienie ubiega się jedna firma, ale jej oferta znacząco przekracza budżet zamawiającego.
Przedmiotem postępowania jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dodatkowych wind przy wejściach wschodnim, zachodnim i z przystanków tramwajowych w głowicy północnej stacji Pole Mokotowskie, które łączyłyby poziom terenu z antresolą, a także windy łączącej poziom antresoli z poziomem peronu. Wykonawca ma uzyskać wszelkie zgody i pozwolenia, umożliwiające realizację robót.

Największym wyzwaniem będzie winda łącząca antresolę z peronem. Zaproponowano jej budowę w obrębie peronu pasażerskiego z łącznikiem, prowadzonym nad częścią peronu i schodami do hali odpraw. Podróżni, idący od strony antresoli północnej, mijaliby bramki i zejście na peron po lewej stronie, by dostać się do korytarza prowadzącego do windy.

W piątek 3 kwietnia minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma ILF Consulting Engineers Polska, znana z projektów dla II linii metra. Zaproponowała ona wykonanie usługi za 608,9 tys. zł przy budżecie określonym na kwotę 267,3 tys. zł brutto.

Jeśli zamawiający zdecyduje się na przeznaczenie dodatkowych środków, zamówienie będzie musiało zostać zrealizowane w ciągu 190 dni. Projekty budowlane mają być gotowe w ciągu 100 dni.

Wizualizacje i schematy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony