Partnerzy serwisu:

Metro: Inspiro nie otworzy już drzwi po złej stronie

Witold Urbanowicz 24.07.2019

Metro: Inspiro nie otworzy już drzwi po złej stronie
fot. WU
Siemens Mobility wyposaży pociągi metra Inspiro w system uniemożliwiający otwarcie drzwi po niewłaściwej stronie względem peronu na I linii. Prace potrwają do końca roku.
Przedmiotem zlecenia jest wykonanie i montaż systemu uniemożliwiającego otwarcie drzwi po niewłaściwej stronie w pociągach Inspiro w zależności od usytuowania peronu na I linii (SLP). Prace obejmą 35 pociągów.

Zamówienie będzie prowadzone w dwóch etapach. W I etapie założono przygotowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem pozytywnej opinii jednostki notyfikowanej i montaż systemu w jednym składzie. W kolejnym etapie, po przeprowadzeniu szkoleń, system zainstalowany zostanie w pozostałych 34 pojazdach.

System SLP ma być aktywny wyłącznie na I linii. Na II linii systemem odpowiedzialnym za uniemożliwienie otwarcia drzwi po niewłaściwej stronie musi pozostać system SOP3.

W postępowaniu wystartowała jedynie firma Siemens Mobility, czyli producent pojazdów, z ofertą na 2,287 mln zł brutto, co mieści się w założeniach finansowych Metra, które przeznaczyło na ten cel 2,337 mln zł brutto. Metro tę ofertę zaakceptowało. Prace mają zostać przeprowadzone do końca roku. Wcześniej w podobne systemy zostały wyposażone składy rosyjskie i Metropolisy – decyzja o ich zainstalowaniu zapadła po nielicznych przypadkach otwarcia drzwi przez maszynistę po niewłaściwej stronie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony