Partnerzy serwisu:

Metro: Dwie oferty na kompleksową wymianę schodów na Politechnice

Witold Urbanowicz 15.03.2022

Metro: Dwie oferty na kompleksową wymianę schodów na Politechnice
fot. WU
Metro Warszawskie otworzyło oferty w przetargu na wymianę schodów ruchomych na stacji Politechnika. W sumie wymiana sześciu ciągów zajmie ok. osiem miesięcy.
Na stacji Politechnika znajduje się sześć ciągów schodów ruchomych. To najstarsze schody firmy Otis w warszawskim metrze, działające od 1995 r. Teraz przyszła pora na ich wymianę. Został właśnie rozpisany przetarg na przeprowadzenie prac.

Zadaniem wykonawcy będzie demontaż starych schodów, montaż nowych i dokonanie wszelkich wymaganych prawem zgłoszeń i odbiorów. Demontaż starych urządzeń ma nastąpić w sposób umożliwiający wykorzystanie komponentów jako części zamiennych.

Metro wymaga schodów typu ciężkiego, przystosowane do dużego natężenia ruchu. W głowicy północnej zostaną zainstalowane urządzenia o wysokości podnoszenia 4600 mm (peron – antresola) i 4700 mm (antresola – powierzchnia x2), a w głowicy południowej 5500 mm (peron – antresola x2) i 5100 mm (antresola – powierzchnia). Kąt nachylenia określono na 30 stopni, prędkość nominalną na 0,5 m/s (warunkowaną nachyleniem i przepisami), a przepustowość na 6000 osób na godzinę. Urządzenia mają posiadać możliwość zmiany kierunku jazdy przez służby metra. Wymagana minimalna szerokość stopnia to 1000 mm. Balustrady mają być wykonane ze szkła.

W zeszłym tygodniu – 8 marca – minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Otis wycenił roboty na 3,518 mln zł brutto, natomiast Schindler na 3,825 mln zł. Obie mieszczą się w budżecie określonym na 4,317 mln zł brutto.

O wyborze zdecyduje cena (80%) oraz przedłużenie okresu gwarancji (20%). Wymagany okres gwarancji to 24 miesiące. Na realizację prac przeznaczono osiem miesięcy. Okres wyłączenia jednego ciągu schodów nie może przekraczać 65 dni. Prace będą prowadzone na czynnej stacji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony