Partnerzy serwisu:

Metro: Dodatkowe ekrany informacyjne na ursynowskim odcinku

Redakcja 20.10.2020

Metro: Dodatkowe ekrany informacyjne na ursynowskim odcinku
zdjęcie ilustracyjne - stacja Centrumfot. WU
Na początku listopada pasażerowie metra, podróżujący na ursynowskim odcinku linii M1, zauważą zamontowane dodatkowe ekrany systemu informacji pasażerskiej. Dzięki nim będą mogli przed wejściem na peron zobaczyć za ile minut przyjedzie pociąg.
W ramach rozstrzygniętego w tym roku przetargu wykonawca ma za zadanie instalację 28 nowych monitorów, wyświetlających informacje o czasie przyjazdu najbliższych dwóch pociągów, komunikaty specjalne oraz o zmianie organizacji ruchu. Ekrany zostaną zainstalowane na halach odpraw, w okolicy bramek biletowych na siedmiu stacjach od Kabat do Wilanowskiej. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Nowe ekrany informacyjne, o przekątnej co najmniej 32 cali, będą przystosowane do pracy ciągłej, pyłoszczelne, odporne na drgania, wandaloodporne. Sprzęt będzie kompatybilny z obecnie działającym systemem informacji pasażerskiej linii M1 i M2.

Wykonawca – firma Rail-Mil Computers – ma czas do końca roku na zrealizowanie wszystkich prac. Aktualnie niemal gotowe jest już okablowanie na antresolach stacji i infrastruktura potrzebna do podłączenia systemu monitorów, zaś na listopad zaplanowano montaż ekranów. W grudniu wszystkie prace związane z montażem i uruchomieniem monitorów powinny być zakończone i pasażerowie podróżujący tym odcinkiem będą mogli wygodnie sprawdzić kiedy przyjedzie pociąg, zanim jeszcze wejdą na peron.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony