Partnerzy serwisu:

Metro: 100-tysięczny pasażer na nowych stacjach na Woli

Redakcja 05.05.2020

Metro: 100-tysięczny pasażer na nowych stacjach na Woli
fot. UM Warszawa
Stutysięczny pasażer przekroczył linię bramek wejściowych na stacji Płocka w poniedziałek, 4 maja, o godz. 13.09. Wynik ten osiągnięto dokładnie miesiąc od uruchomienia nowego, wolskiego odcinka II linii metra.
Metro zaczęło kursować na dłuższej trasie, do nowych wolskich stacji – Płocka, Młynów i Księcia Janusza – w sobotę, 4 kwietnia. Dużo mniejsza liczba pasażerów, korzystających z warszawskiego transportu publicznego, widoczna jest także w statystykach dla nowych stacji metra. Stan epidemii spowodował, że nowe stacje zdobywają uznanie pasażerów o wiele wolniej niż to miało miejsce dotychczas.

Wystarczy przypomnieć, że w ubiegłym roku, po uruchomieniu trzech nowych stacji na wschodnim odcinku II linii, liczbę 100 tysięcy pasażerów odnotowaliśmy już szóstego dnia po ich otwarciu. Wówczas stutysięczny pasażer wszedł na stację Targówek Mieszkaniowy 20 września, o godz. 7.39 – podczas, gdy nowe stacje zostały oddane do użytku 15 września.

Zgodnie z wytycznymi administracji rządowej miasto nie zdecydowało się jeszcze na zmianę układu tras komunikacji naziemnej. W ten sposób chciano uniknąć kumulowania się grup pasażerów w rejonie stacji metra Księcia Janusza, która to stanie się węzłem przesiadkowym. To właśnie stamtąd w ciągu godziny, w różnych kierunkach, odjeżdżać będzie niemal 80 autobusów, zapewniając dogodny dojazd do stacji mieszkańcom północnych rejonów Warszawy i aglomeracji.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony