Partnerzy serwisu:

Mercedes sprzedaje e-Citaro również poza Niemcami

Jakub Dybalski 30.07.2019

Mercedes sprzedaje e-Citaro również poza Niemcami
fot. WU
Niemiecki producent, który niedawno zadebiutował ze swoimi autobusami elektrycznymi, zyskał pierwsze zamówienia z zagranicy. Do Luksemburga, Norwegii i Szwecji sprzeda łącznie 20 elektrobusów.
Dziewięć autobusów e-Citaro trafi do przewoźnika Voyages Emile Weber z Luksemburga, sześć autobusów elektrycznych od Mercedesa pojedzie do norweskiego przewoźnika Norgesbuss i będą jeździły po Trollasen, a kolejnych pięć ma kursować po szwedzkim Ystad w barwach przewoźnika Bergkvarabuss.

Producent podkreśla, że pojazdy, choć w wersji 12-metrowej będą znacznie różniły się miedzy sobą. Te norweskie będą trzydrzwiowe i z bateriami o pojemności 243 kWh. Te dla Luksemburga i dla Szwecji mają mieć dwoje drzwi, ale za to największy oferowany przez Mercedesa pakiet baterii o łącznej pojemności 292 kWh, tyle że mają się znacznie różnić jeśli chodzi o wyposażenie wewnętrzne.

Pierwszy e-Citaro został dostarczony w marcu tego roku do Berlina. Poza tym autobusy od Mercedesa zostały zamówione w Hamburgu, Wiesbaden i Darmstadt.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony