Partnerzy serwisu:

Mera Systemy z kontraktem na biletomaty na rynku niemieckim

Redakcja 26.10.2020

Mera Systemy z kontraktem na biletomaty na rynku niemieckim
fot. Mera-Systemy
Mera Systemy, polski producent i dostawca rozwiązań dla sektora transportu publicznego, wygrała przetarg publiczny prowadzony przez Plauener Straßenbahn z Saksonii. W ramach zamówienia spółka dostarczy 15 stacjonarnych automatów biletowych.
Mera Systemy przystąpiła do przetargu na wdrożenie i utrzymanie elektronicznego systemu sprzedaży biletów dla Plauener Straßenbahn – przedsiębiorstwa miejskiego zarządzającego siecią tramwajów wchodzących w skład systemu transportu publicznego w Plauen w Saksonii. Oprócz polskiej Mery do przetargu stanęły dwie niemieckie firmy: Amcon oraz Krauth. Oferta Mery okazała się najkorzystniejszą.

W ramach zamówienia dla Plauener Straßenbahn firma z Grodziska Mazowieckiego wyprodukuje i dostarczy 15 stacjonarnych biletomatów BS-201 wraz z informatycznym systemem sprzedażowym. Biletomaty trafią do Plauen pod koniec I kwartału 2021 roku.

– Ekspansja zagraniczna to jeden z kluczowych kierunków rozwoju dla firmy. Na dzisiaj już ok. 30 proc. przychodów spółki to sprzedaż na rynkach zagranicznych. Z naszych rozwiązań korzystają pasażerowie transportu publicznego m. in. w Austrii, Bułgarii, Francji, Norwegii czy Niemczech. W ostatnim czasie wygraliśmy też przetarg w Czechach. Krok po kroku budujemy nasze międzynarodowe referencje i markę, niezbędne do walki o przyszłe zamówienia. Liczymy, że w dłuższym okresie 50 proc. sprzedaży będzie pochodziło od klientów zagranicznych – mówi Adam Filutowski, prezes Mera Systemy.

Jak twierdzi Adam Filutowski Mera Systemy umocniła swoją pozycję w Polsce w segmencie systemów sprzedaży biletów w transporcie publicznym – tylko w 2019 roku do polskich miast firma dostarczyła blisko 600 biletomatów, w tym m.in. dla tak dużych aglomeracji miejskich jak warszawska czy krakowska. We wrześniu spółka poinformowała o współpracy z Gülermak, który jest generalnym wykonawcą odcinków zachodniego i wschodniego-północnego II linii metra. W ramach kontraktu Mera zaprojektuje i dostarczy 16 kasowników oraz 172 bramki.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony