Partnerzy serwisu:

Mennica Polska: We Wrocławiu kiosk z biletami jest zawsze tam gdzie pojazd [film]

Redakcja TP 18.10.2018

Podczas Kongresu Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta Jacek Sieński, dyrektor płatności elektronicznych w Mennicy Polskiej, zachwalał wdrożony przez firmę system poboru opłat za przejazd komunikacją miejską, który wiosną ruszył we Wrocławiu.
To bardzo wygodna forma płatności nie tylko dla mieszkańców sporadycznie korzystających z biletów komunikacji miejskiej, ale też dla turystów, którzy mając świadomość istnienia takiego systemu nie muszą ściągać aplikacji na telefon, nie muszą też poszukiwać automatów biletowych lub kiosków. Nie muszą mieć też gotówki. Jedyne co muszą zrobić to wejść do pojazdu, wybrać właściwy bilet w urządzeniu, do którego później przykładamy kartę i zapłacić.

– W dużym skrócie można powiedzieć, że kiosk jest zawsze tam gdzie pojazd. Dla organizatora transportu ma to jeszcze taką korzyść, że eliminuje część przejazdów bez biletu, za którą odpowiada np. brak punktów dystrybucji biletów – wyjaśnia Sieński.

O tym jak popularny stał się wrocławski system, który współtworzyła Mennica Polska, świadczy liczba transakcji. Pomimo początkowej nieufności do systemu, szybko przekonano pasażerów. Podczas pierwszego miesiąca działania bezgotówkowego systemu poboru opłat wiosną 2018 odnotowano milion transakcji (wszystkie z nich były bezpieczne). Po dwóch miesiącach transakcji było już 2,8 mln, co stanowiło 60% wszystkich sprzedanych biletów w MPK Wrocław.

Nad stosowaniem sprzedaży biletów w taki sposób zastanawiają się już nie tylko przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej (pilotaż urządzeń ruszył także w Łodzi, Gdańsku i Bydgoszczy), ale też kolejarze. Terminale są tańsze niż automaty biletowe, są też łatwiejsze w serwisowaniu i znacznie mniejsze.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony