Partnerzy serwisu:

Marek Gawroński: Autobusy Volvo pomagają zadbać o ciszę i jakość powietrza [film]

Michał Szymajda 09.11.2018

Volvo Buses, produkujące swoje autobusy we Wrocławiu, ma w Polsce najlepszą passę w swojej historii. Tylko w 2018 roku na niskoemisyjne autobusy Volvo zdecydowało się aż 9 polskich miast.
– Moda na elektromobilność wynika z coraz gorszej jakości powietrza w miastach, miasta stają się bardziej zakorkowane a jednocześnie wzrasta liczba mieszkańców, co ma też wpływ na hałas. Tymczasem oczekiwania co do mieszkania w miejscu przyjaznym i cichym rosną. Uważamy w Volvo, że autobus elektryczny otwiera nowe możliwości, poza oczywistymi zaletami, takimi jak ograniczenie emisji szkodliwych związków z silnika spalinowego, może on wjechać do stref dzisiaj niedostępnych. Np. do centrów miast czy wnętrz budynków – mówił podczas Kongresu Transportu Publicznego i Nowych Technologii Marek Gawroński, wiceprezes ds. relacji z sektorem publiczny Volvo Buses.

Volvo ma w Polsce, w branży autobusowej, niezwykle dobrą passę. Wydaje się, że oferta autobusów hybrydowych wpisuje się idealnie w potrzeby polskich miast. Nie koniecznie chcą się one przestawiać na w pełni elektryczne autobusy, doceniając jednak zalety ciszy i ograniczonej emisji spalin. Stąd wybór zaawansowanych technologicznie hybryd.

Jak na razie najnowocześniejsze tego typu pojazdy w Polsce dostarczono do Inowrocławia. 16 autobusów o napędzie elektryczno-hybrydowym (plug-in) na większości trasy zasilane są wyłącznie energią elektryczną, a niewielki silnik spalinowy pełni jedynie funkcję pomocniczą. Taki autobus przejechać może w trybie elektrycznym ok. 70 proc. trasy (w zależności od warunków, w jakich się porusza), a doładowanie baterii odbywa się na przystankach końcowych z masztów, które opadają ku autobusowi (tzw. odwrócony pantograf) i trwa jedynie trzy do sześciu minut.

Hybrydy Volvo jeżdżą już w Krośnie, będą jeździć również w Lesznie.  Do połowy października aż 9 polskich miast zdecydowało się w 2018 roku na zakup autobusów hybrydowych Volvo! Producent ten został też nagrodzony na targach Transexpo 2018 w Kielcach. Volvo Polska otrzymało medal w kategorii „Autobusy” oraz wyróżnienie za oryginalny styl stoiska targowego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Kongres Transportu Publicznego
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony