Partnerzy serwisu:

Mapy Google’a umożliwią zakup biletu na komunikację w trzech polskich miastach

Redakcja 18.02.2021

Mapy Google’a umożliwią zakup biletu na komunikację w trzech polskich miastach
fot. MJ
W najbliższych tygodniach do Map Google na Androida trafi pomocna nowość przygotowana wspólnie z zespołem Google Pay: możliwość płacenia za bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio z aplikacji Map Google, bez konieczności wyciągania portfela. Usługa dostępna będzie w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi.
Jeśli korzystasz z transportu publicznego, będziesz mógł zaplanować podróż i zapłacić za przejazd i bezpośrednio z Map Google. Nie będziesz już musiał przełączać się między wieloma aplikacjami czy kupować biletów w biletomatach. W ciągu kilku najbliższych tygodni w aplikacji Mapy Google na Androida będzie można kupić bilety komunikacji miejskiej w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi.

Gdy zdecydujesz się na dojazd transportem publicznym i zobaczysz wskazówki dojazdu na Mapach, będziesz mógł wybrać opcję płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład.

W ramach tej usługi będzie można też kupować bilety w wielu innych europejskich miastach, m.in. w Pradze i Mediolanie. Mapy Google od dzisiaj umożliwiają także płacenie za parkingi w ponad 400 amerykańskich miastach. Firma pracuje nad tym, by i ta funkcja trafiła do Europy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony