Partnerzy serwisu:

MAN wygrywa w Kędzierzynie-Koźlu

Witold Urbanowicz 17.02.2021

MAN wygrywa w Kędzierzynie-Koźlu
fot. MAN
Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu rozstrzygnął przetarg na dostawy dwóch 12-metrowych autobusów elektrycznych z mobilną ładowarką. Na realizację zamówienia przeznaczono rok.
Przedmiotem zamówienia jest zakup dwóch autobusów elektrycznych zeroemisyjnych wraz z niezbędną infrastrukturą pojazdów w celu zapewnienia obsługi obszaru śródmiejskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Zamawiający wymaga autobusów o długości 11,8-12,2 m, które mogą pomieścić co najmniej 55 pasażerów, w tym min. 28 na miejscach siedzących. Z tego siedem ma być dostępne z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Pojazd ma być niskopodłogowy, bez stopni w drzwiach wejściowych. Przewidziano klimatyzację i ogrzewanie elektryczne, wodne z dodatkowym agregatem grzewczym, zasilanym olejem napędowym ze zbiornika o pojemności min. 40 l. Agregat grzewczy ma załączać się przy temperaturach poniżej 5 stopni. Wyposażenie obejmuje system informacji pasażerskiej z tablicami LED i LCD oraz zapowiedziami, kasowniki, monitoring, wi-fi.

Wymagane są silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 160 kW – z funkcją odzysku energii podczas hamowania i ogranicznikiem prędkości do 70 km/h. Pojemność baterii musi wynosić co najmniej 200 kWh. Przewidziano ładowanie plug-in – zajmujące 5 h 30 min. w trybie normalnym i 2 h 45 min. w trybie przyspieszonym. Wymagany jest zasięg co najmniej 105 km. Wykonawca musi dostarczyć mobilną ładowarkę plug-in z dwoma stanowiskami o mocy co najmniej 80 kW (2x40 kW).

Chętnych do realizacji zamówienia poznaliśmy na początku grudnia. Wystartowały cztery firm i niemal wszystkie zmieściły się w budżecie zamawiającego, który określono na kwotę 6,704 mln zł brutto. Ostatecznie 15 lutego zamawiający wybrał ofertę firmy MAN. Choć producent zdobył mniej punktów w ocenie techniczno-eksploatacyjnej od Solarisa i firmy Busnex, oferującej Yutongi, to okazał się bezkonkurencyjny pod względem ceny. Wartość oferty to 5,530 mln zł brutto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony