Partnerzy serwisu:

MAN wygrał przetarg na dostawę 150 autobusów do Mediolanu

Rafał Dybiński 13.07.2020

MAN wygrał przetarg na dostawę 150 autobusów do Mediolanu
fot. MAN
MAN Truck & Bus wygrał przetarg w Mediolanie gwarantujący producentowi dostawę łącznie 150 autobusów Lion's City do stolicy Lombardii.
Niemiecki MAN produkuje autobusy miejskie przede wszystkim w polskiej fabryce w Starachowicach. Głównym powodem są oczywiście znacznie niższe koszty.

MAN pokonał w przetargu w Mediolanie swojego niemieckiego rywala. Mercedes-Benz, oferujący pojazd Citaro, zajął bowiem drugie miejsce. Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Iveco Bus z Urbanway, a tuż za podium uplasowała się holenderska firma VDL. Sam jej udział w przetargu był zaskakujący, bowiem dotychczas nie oferowała swoich pojazdów na włoskim rynku.

Niemiecki producent nazwał swój autobus łagodną hybrydą. Akumulatorem energii elektrycznej są superkondensatory umieszczone w niskiej skrzyni na dachu z tyłu pojazdu.

Zasobnik jest podłączony do silnika elektrycznego o mocy 6 kW, który służy jako generator i jest umieszczony między silnikiem diesla a przekładnią. Pełni także rolę rozrusznika wału korbowego alternatora. Energia hamowania w łagodnej hybrydzie jest magazynowana w superkondensatorach, a następnie jest wykorzystywana do napędzania jedynie wyposażenia pomocniczego pojazdu, takiego jak sieć pokładowa.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony