Partnerzy serwisu:

Małopolska i Śląsk testują turecki elektryczny midibus Karsan Jest

Michał Szymajda 07.12.2020

Małopolska i Śląsk testują turecki elektryczny midibus Karsan Jest
fot. Karsan
Zaledwie 6-metrowy elektryczny turecki minibus marki Karsan Jest był testowany na ulicach Chorzowa. Wcześniej jeździł po ulicach Tychów.
Turecki Karsan powoli zdobywa polski rynek, choć na razie nie są to duże kontrakty. Odnotować należy sprzedaż siedmiu 58-miejscowych midibusów Karsan Atak do Płocka i sprzedaż dwóch autobusów Jest do Krakowa. Teraz polski dystrybutor marki, MMI, chce zainteresować przewoźników mniejszymi pojazdami, takimi jakie kupił Kraków, ale z napędem elektrycznym. Pierwszy taki autobus nabył w połowie roku Nałęczów.

W Karsanie Jest może pojechać 23 pasażerów (12 osób na miejscach siedzących). Pojazd nie posiada stopni wejściowych, ma w wejściu rampę, dzięki której wjechać na pokład może osoba na wózku lub wózek dziecięcy. Uwagę zwracają bardzo szerokie, choć pojedyncze, 120-centymetrowe drzwi. Jak zapewnił operator, autobus Jest może przejechać na pełnym ładowaniu do 160 kilometrów. Turecki producent wyposaża te konkretne pojazdy w akumulatory BMW. Proponuje różne pojemności: 33, 44, 66 i 88 kWh.

Europejska premiera pojazdu miała miejsca w Niemczech, w listopadzie 2018 roku. Jak chwali się producent: „Pojazd wyposażony w 10,1-calowy ekran multimedialny, cyfrowy wyświetlacz, system bezkluczykowy, wyjście USB i infrastrukturę kompatybilną z wi-fi zapewnia komfort samochodu osobowego dzięki niezależnemu zawieszeniu 4 kół”. Jest klimatyzowany.

Karsana testował podwykonawca ZKKM Chrzanów – firma Elbus z Jaworzna. Rok temu na ulicach sprawdzany był również większy autobus oferowany przez podsłupski MMI: Karsan Atak. Posiadał jednak silnik diesla.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony