Partnerzy serwisu:

Malczyce kupują elektrobus i dwie hybrydy

Jakub Dybalski 07.01.2020

Malczyce kupują elektrobus i dwie hybrydy
Fot. Marek Proszak, lic. GNU/CC A 3.0 Unported
Dolnośląska gmina Malczyce rozpisała przetarg na zakup trzech nowych autobusów z alternatywnym napędem. Jednym z nich ma być elektryczny autobus klasy MINI z infrastrukturą do ładowania.
Zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy zakupu dwóch autobusów elektrycznych standardowej długości o napędzie hybrydowym, spalinowo-elektrycznym. Nie wiadomo jeszcze jak w szczegółach mają wyglądać autobusy, bo gmina na razie opublikowała tylko ogłoszenie o zamówieniu.

Drugą częścią zamówienia jest zakup jednego autobusu MINI o napędzie elektrycznym. Oferent musi też dostarczyć infrastrukturę do szybkiego ładowania.

W przypadku obu części zamówienie ogłoszenie wskazuje jedynie, że cena nie jest jedynym kryterium oceny ofert. Nie jest znana dokładna kwota, jaką gmina chce przeznaczyć na zakupy, ale o jej wielkości daje pojęcie wymóg posiadania przez oferenta ubezpieczenia w zakresie prowadzonej działalności w wysokości 3 mln zł (część pierwsza zamówienia) i 1 mln zł (część druga). Na oferty czekają w Malczycach do 18 lutego.

Zamawiający zamierza sfinansować zamówienie ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa dolnośląskiego na lata 2014–2020. Nazwa projektu to „Zapewnienie wysokiej jakości transportu publicznego w gminie Malczyce poprzez zakup niskoemisyjnych, nowoczesnych autobusów”.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony