Partnerzy serwisu:

Malaga. Irizar z autonomicznym autobusem. W tym roku ruszy na trasę

Jakub Dybalski 28.01.2020

Malaga. Irizar z autonomicznym autobusem. W tym roku ruszy na trasę
fot. Irizar
W hiszpańskiej Maladze zaprezentowano pierwszy pełnowymiarowy miejski autobus autonomiczny, który w tym roku zacznie wozić pasażerów na trasie między portem a centrum miasta. Pojazd powstał w ramach programu AutoMost, finansowanego przez hiszpański rząd.
12-metrowy elektryczny autobus od Irizara, będzie mógł jeździć w dwóch trybach – manualnym i autonomicznym. Ma wykorzystywać bardzo prezyzyjne systemy pozycjonowania i prowadzenia. Będzie mógł być monitorowany i de facto sterowany z centrum kontroli jazdy.

W ciągu kilku miesięcy autobus ma zacząć wozić pasażerów miedzy portem a centrum miasta. Jak informuje producent, będzie pierwszym pełnowymiarowym autobusem autonomicznym kursującym w ruchu miejskim. Na pokład zabierze do 60 pasażerów.

Autobus został skonstruowany w ramach programu AutoMost finansowanego ze środków tamtejszego ministerstwa gospodarki. W projekcie, poza Irizarem, uczestniczą też m.in. Avanza, czyli autobusowy przewoźnik miejski i dalekobieżny, a także uczelnie, m.in. Politechnika Madrycka i Uniwersytet w Vigo.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony