Partnerzy serwisu:

Madryt chce kupić 50 kolejnych autobusów elektrycznych

Jakub Dybalski 18.02.2020

Madryt chce kupić 50 kolejnych autobusów elektrycznych
fot. EMT Madrid/TT
Przewoźnik Empresa Municipal de Transportes (EMT) z Madrytu zapowiedział rozpisanie niedługo dwóch przetargów łącznie na 50 autobusów elektrycznych. Na ten cel w stolicy Hiszpanii przeznaczono 35 mln euro.
Madrycki przewoźnik korzysta na co dzień z ponad 2 tys. autobusów. Znany jest z tego, że mniej więcej jedną trzecią floty stanowią autobusy gazowe, a znaczna część korzysta z biodiesla. Ale plany rozwojowe taboru są inne i do 2027 r. mniej więcej co trzeci madrycki autobus ma jeździć na prąd. Dziś jest ich i tak sporo, bo aż 82.

W tym tygodniu EMT zaprezentowała zamówione w zeszłym roku pojazdy (od Irizara i BYD-a), ale jednocześnie zapowiedziała nowe zakupy. 50 autobusów ma zostać podzielonych na dwa zamówienia, a dostawy powinny mieć miejsce miedzy wrześniem a grudniem tego roku.

Ostatnio również inne hiszpańskie miasta inwestują w elektryczne autobusy. Na początku lutego przetarg na 23 przegubowce z takim napędem rozstrzygnęła Barcelona. Wartym ponad 20 mln euro zamówieniem podzieliły się Solaris i Irizar.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony