Partnerzy serwisu:

Lyon z opcją na tramwaje Alstomu

Jakub Rösler 06.09.2021

Lyon z opcją na tramwaje Alstomu
fot. Alstom
Alstom dostarczy kolejne tramwaje dla Lyonu. Miasto wykorzystało opcję na zakup dodatkowych 35 sztuk modelu Citadis. Po realizacji zamówienia, Lyon będzie dysponował flotą złożoną ze 142 tramwajów. Operatorem nowych pojazdów będzie lyoński zarząd transportu publicznego, Sytral.
Trzecie miasto Francji pod względem liczby ludności wzbogaci się o kolejne pojazdy marki Alstom. Zamówienie jest rozszerzeniem i skorzystaniem z opcji, jaka została zawarta w umowie z 2018 roku. Podstawowy kontrakt opiewał na 34 tramwaje, a ostatnie z nich zostały dostarczone w tym roku. Razem z nowo zamówionymi pojazdami, flota operująca w Lyonie będzie liczyła 142 pojazdy.

35 tramwajów będzie identyczne jak te, które zostały dostarczone w ostatniej partii podstawowego zamówienia w 2021 roku. Szczególną uwagę zwraca nowy nos pojazdów, który zapewnia lepszą widoczność, a także ergonomię. Nowe pojazdy zabiorą na pokład do 287 pasażerów, a jak podaje producent, jest to odpowiednik pojemności 4 autobusów miejskich. Tramwaje będą liczyć 43 metry długości i będą wyposażone w system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację. Pojazdy będą też niskopodłogowe i w 98 procentach nadają się do recyklingu.

– Nowe zamówienie jest wielkim znakiem zaufania ze strony jednego z naszych historycznych klientów. Od 40 lat wspieramy Sytral, aby oferować rozwiązania w zakresie ekologicznej mobilności, które są niezawodne, wygodne i spełniają oczekiwania podróżnych z Lyonu. Sytral ma gwarancję sprawdzonego i wysokiej jakości sprzętu, ponieważ korzysta z opinii ponad 2 700 Citadis sprzedanych do 60 miast na całym świecie. Z ponad 140 tramwajami Citadis we flocie, sieć Lyonu jest prawdziwą wizytówką francuskiego know-how i Alstomu – powiedział Jean-Baptiste Eyméoud, prezes Alstom France.

Zamówienie jest warte około 115 milionów euro, a tramwaje będą kursować na 6 liniach tramwajowych, które funkcjonują w Lyonie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony