Partnerzy serwisu:

Lwów z przetargami na 10 tramwajów i 100 autobusów

Witold Urbanowicz 14.02.2020

Lwów z przetargami na 10 tramwajów i 100 autobusów
fot. MJ
Dzięki środkom z Europejskiego Banku Inwestycyjnego przedsiębiorstwa komunikacyjne we Lwowie ogłosiły przetargi na zakup 10 tramwajów i 100 autobusów. Miasto pracuje też nad postępowaniem na dostawy 100 nowych trolejbusów.
Lwów, dzięki środkom z EBI na odnowę miejskiego transportu na Ukrainie, prowadzi postępowania na wymianę taboru tramwajowego, trolejbusowego i autobusowego. – W 2017 r. opracowano strategię znaczącej poprawy transportu publicznego we Lwowie. Dotyczy to zarówno transportu elektrycznego, jak i autobusów. W tym czasie zakupiono 150 nowych autobusów, 30 tramwajów i 50 nowych trolejbusów. Kolejne zakupy pozwolą nam usprawnić transport pasażerów transportem publicznym. Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji wszystkich producentów, zarówno ukraińskich, jak i zagranicznych – mówi Andrij Biłyj, zastępca dyrektora departamentu mieszkalnictwa i infrastruktury Lwowskiej Rady Miejskiej.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Lwiwelektrotrans, jest zakup 10 pięcioczłonowych tramwajów o długości 29-33 m i szerokości 2,3 m. Pojazdy, przystosowane dla rozstawu torów 1000 mm, mają być w pełni niskopodłogowe. Termin składania ofert mija 24 marca. Pierwszy pojazd powinien zostać dostarczony w ciągu 18 miesięcy od płatności, a ostatni – w ciągu 24 miesięcy.

Drugi przetarg, prowadzony przez ATP nr 1, obejmuje 100 autobusów 12-metrowych. Dwuosiowe pojazdy, wyposażone w silnik diesla, mają mieć niską podłogę we wszystkich drzwiach. Autobusy mają pomieścić 100 pasażerów (+/- 5%), w tym 30 na miejscach siedzących. Dostawy mają zostać zrealizowane w ciągu 30-47 tygodni od płatności. Termin składania ofert mija 23 marca.

Miasto pracuje też nad przetargiem na 100 trolejbusów z możliwością jazdy bez zasilania z sieci trakcyjnej.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony