Partnerzy serwisu:

Lwów rozbuduje sieć tramwajową

Witold Urbanowicz 12.09.2020

Lwów rozbuduje sieć tramwajową
fot. MJ
Lwów przygotowuje się do przebudowy dwóch ulic – Mykołajczuka i Szewczenka. W wyniku prac powiększy się sieć tramwajowa i komunikacją szynową będzie można dojechać bezpośrednio do szpitala klinicznego.
Pod koniec sierpnia komitet wykonawczy Rady Miasta Lwowa podjął decyzję o powierzeniu spółce Lwiwatodor funkcji inwestora w zakresie przebudowy ulicy Mykołajczuka na odcinku od ul. Połtwianej do ul. Szurata.

– Do klinicznego szpitala urazowego będzie można dojechać tramwajem. Komitet wykonawczy miasta poparł projekt budowy torowiska tramwajowego do ulicy Mykołajczuka. W niedalekiej przyszłości Lwiwatodor otrzyma wszelkie niezbędne informacje wyjściowe do projektowania i rozpocznie prace – mówi Andrij Sadowy, burmistrz Lwowa.

Obecnie tramwaje kończą na pętli „Ul. Mykołajczuka” znajdującej się u zbiegu Promysłowej i Połtwjanej. W sumie więc mowa o ok. kilometrowym przedłużeniu torowiska.

Drugi z projektów obejmuje przebudowę ul. Szewczenka na odcinku od ul. Łewandiwśkiej do ul. Omeliana Kowcza. Zadanie obejmuje ok. 800-metrowy odcinek ulicy z torowiskiem poprowadzonym środkiem jezdni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony