Partnerzy serwisu:

Lwów buduje żelazne „jeże” przeciwczołgowe z szyn tramwajowych

Witold Urbanowicz 03.03.2022

Lwów buduje żelazne „jeże” przeciwczołgowe z szyn tramwajowych
fot. Lwiwelektrotrans
Ukraińskie miasta i przedsiębiorstwa aktywnie włączają się do walki z rosyjskimi wojskami. Lwiwelektortrans, operator komunikacji elektrycznej we Lwowie, wykorzystuje zużyte szyny tramwajowe do stworzenia zapór przeciwczołgowych.
Lwiwelektortrans poinformował o zwiększaniu populacji „jeży”, czyli zapór przeciwpancernych. „Od pierwszego dnia wojny w naszym przedsiębiorstwie zaczęliśmy aktywnie zwiększać liczbę „jeży”, gotowych stanąć obok naszych żołnierzy, by powstrzymać agresora. Wierzymy, że rozebrane tory z Bandery, Szewczenki i innych lwowskich ulic będą miały szczególną energię i pragnienie powstrzymania wroga” – informuje przedsiębiorstwo.

Podobne zapory powstają na kolei. Pracownicy Ukrzaliznyci wykorzystują szyny zakupione do remontów i budowy nowych torów, choć nie tylko. – Nasi kolejarze nie stoją w miejscu i uczą się nowych typów elementów ochronnych. Pomagają w tym „rosyjskie tygrysy” i inny sprzęt okupacyjny – mówi Ołeksandr Kamyszyn, szef UZ.

Jak poinformowały wczoraj Koleje Ukraińskie, wyprodukowano 1093 jeży (przyrost w ciągu doby o 262 sztuk), a przekazano na cele obronne 561 zapór. – Jak widać, produkujemy szybciej niż dystrybuujemy. Więc jeszcze raz przypominam – jeże oddajemy w dobre ręce – mówi Kamyszyn. W produkcję zaangażowanych jest już 54 zakładów Ukrzaliznyci i 12 firm zewnętrznych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony