Partnerzy serwisu:

Lug Light Factory: Jest pomysł na bałagan z hulajnogami elektrycznymi

Kasper Fiszer 06.05.2022

Lug Light Factory: Jest pomysł na bałagan z hulajnogami elektrycznymi
fot. Lublin
Ułatwienie tworzenia stacji ładowania hulajnóg elektrycznych mogłoby rozwiązać problem bałaganu tworzonego przez użytkowników popularnych systemów wypożyczeń. Stacje mogłyby zaś powstawać przy słupach oświetleniowych, do których energia dostarczana byłaby przez całą dobę. Wykorzystanie sieci oświetleniowej miałoby też stać się zaczątkiem tworzenia tzw. smart city.
– Coraz więcej miast ma problem z bałaganem związanym z hulajnogami elektrycznymi – zauważył podczas Kongresu Samorządowego Mariusz Ejsmont, członek zarządu Lug Light Factory. Zasugerował on, że kwestię tę można rozwiązać, zwiększając liczbę dostępnych punktów poboru energii elektrycznej. Do tego można zaś wykorzystać istniejącą sieć oświetlenia ulicznego, zmieniając technologie zastosowane do zapewnienia światła na nowocześniejsze.

– Dlaczego hulajnogi walają się na chodnikach? Bo nie ma stacji ich ładowania – stwierdził. Przekonywał przy tym, że operatorzy systemów wypożyczeń byliby zainteresowani ich budową, gdyby było to łatwiejsze z biznesowego punktu widzenia. Dziś konieczne jest bowiem uzyskanie nowego przyłącza energetycznego, wystąpienie o pozwolenie na budowę, rozebranie kawałka chodnika itp.

Zaproponował on, by umożliwić tworzenie takich stacji przy słupach oświetleniowych. Te zasilane byłyby nie jak dziś najczęściej wyłącznie w porze nocnej, ale przez całą dobę. Systemy inteligentnego sterowania oświetleniem włączałyby żarówki po zmroku, a przez 24 godziny możliwe byłoby zasilanie stacji ładowania. – Energii na ten cel w supach oświetleniowych po ich modernizacji nie zabraknie – zapewnił.

– Ładowanie małej mobilności to tylko jeden z pomysłów na wykorzystanie słupów – podkreślał przedstawiciel dostawcy rozwiązań z zakresu oświetlenia miejskiego. Przekonywał też, że zastosowanie nowoczesnych technologii przyczyni się do osiągnięcia istotnych oszczędności finansowych. Gminy stoją więc jego zdaniem przed historyczną szansą na sfinansowanie modernizacji systemów oświetleniowych z oszczędności spodziewanych w pierwszym okresie funkcjonowania po zmianach.

Słupy oświetleniowe mogą być też w opinii prelegenta zaczątkiem smart city. – Nie ma drugiej takiej instalacji, która pozwoliłaby połączyć całe miasto w jeden organizm – argumentował.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony