Partnerzy serwisu:

Lublin zwiększa częstotliwość komunikacji po lutowych cięciach

Jakub Dybalski 25.02.2020

Lublin zwiększa częstotliwość komunikacji po lutowych cięciach
fot.
Zwiększenie częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych do 15 minut, dodatkowe kursy oraz koordynacja godzin odjazdów to najważniejsze zmiany, jakie wejdą w życie w rozkładach jazdy od 1 marca. ZTM wycofuje się z części cięć, które wprowadzono 1 lutego, dzięki dodatkowym 5 mln zł przesuniętym w budżecie na komunikację.
O problemach Lublina już pisaliśmy. Z powodu większych kosztów (prąd) i mniejszych wpływów (niższy PIT) w tym roku, od początku lutego wprowadzono tam cięcia w połączeniach. Budżet komunikacyjny miasta skurczył się o 15 proc. W przełożeniu, autobusy i trolejbusy, które średnio przejeżdżały w miesiącu 1,8 mln km, od początku lutego przejeżdżają 1,5 mln km.

Urzędnicy w Lublinie zdecydowali się na taki krok, jednocześnie zarzekając się, że nie podniosą cen biletów. Ale po protestach mieszkańców, musieli awaryjnie ratować połączenia. Prezydent Krzysztof Żuk zdecydował o przesunięciu 5 mln zł z puli na remonty dróg na komunikację publiczną.

Zmiany, które wejdą w życie z początkiem marca, koncentrują się przede wszystkim na zwiększeniu częstotliwości kursowania najważniejszych linii do 15-minutowego taktu przez cały dzień (17, 26, 31, 57 i 150), lub w godzinach szczytu (2, 15, 40, 55 i 160). Na dużej części pozostałych linii autobusowych i trolejbusowych zostaną zapewnione dodatkowe kursy.

Dodatkowo w Lublinie zapowiedziano wprowadzenie karty miejskiej, która zróżnicuje ceny biletów okresowych dla płacących podatki w mieście i przyjezdnych. Takiego rozwiązania, dość powszechnego w innych miastach, w Lublinie jeszcze nie było.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Finansowanie komunikacji
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony