Partnerzy serwisu:

Lublin z elektrobusami Solarisa. Przetargi rozstrzygnięte

Witold Urbanowicz 24.03.2020

Lublin z elektrobusami Solarisa. Przetargi rozstrzygnięte
fot. ZTM Lublin
ZTM Lublin rozstrzygnął dwa przetargi na dostawy łącznie 12 elektrobusów standardowej długości. W obu przypadkach zamawiający zaakceptował oferty Solarisa, który wystartował jako jedyny producent.
ZTM Lublin – z uwagi na projekty unijne – podzielił zakupy 12-metrowych elektrobusów na dwa przetargi. Jeden z nich opiewał na pięć sztuk, a drugi na siedem.

Termin składania ofert minął na przełomie lutego i marca. W obu postępowaniach wystartował wyłącznie Solaris. Dostawę pięciu pojazdów wycenił na 13,407 mln zł brutto, natomiast siedmiu – na 18,770 mln zł brutto. Obie kwoty mieściły się w budżecie zamawiającego, więc rozstrzygnięcie było formalnością. Dzisiaj (24 marca) zamawiający poinformował o zaakceptowaniu ofert.

Zakup jest finansowany ze środków unijnych. Dostawy pojazdów są przewidziane w listopadzie 2021 r. (7 sztuk) oraz w kwietniu 2022 r, (5 sztuk). Siedem autobusów elektrycznych zostanie skierowanych na linie: nr 1, 6 i 7, zaś pozostała piątka na linię nr 2.

Solaris realizuje już dla Lublina inne zamówienie na 20 elektrobusów o długości 12 m. Dostawy mają zakończyć się we wrześniu 2021 r.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony