Partnerzy serwisu:

Lublin z dodatkowymi 34,4 mln zł dla Polski Wschodniej. Będą środki na tabor

Redakcja 30.09.2019

Lublin z dodatkowymi 34,4 mln zł dla Polski Wschodniej. Będą środki na tabor
fot. UM Lublin
Miasto Lublin otrzymało dodatkowe wsparcie finansowe dla projektów transportowych realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Zwiększenie dofinansowania umożliwi kontynuację działań w zakresie wymiany pomimo nieustannie rosnących kosztów realizacji takich inwestycji.
– Dodatkowe środki, które przekazujemy na przyjazny, ekologiczny transport poprawią jakość życia w mieście. Wspieramy zrównoważoną mobilność i zwiększamy dostępność. Nowoczesny tabor umożliwia korzystanie z usług osobom o zróżnicowanych potrzebach, w szczególności tych z ograniczoną zdolnością ruchową i niepełnosprawnościami. Prawie 35 milionów zł dofinansowania z Programu Polska Wschodnia to korzyść dla mieszkańców, dla których komunikacja będzie bardziej atrakcyjna. To także korzyść dla środowiska, do którego trafi mniej zanieczyszczeń" – mówi Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Przyznane środki finansowe przyczynią się do poprawy mobilności transportowej oraz upłynnienia ruchu w mieście. Przełoży się to na realne korzyści dla mieszkańców tj. poprawę komfortu oraz skrócenie czasu podróżowania komunikacją miejską. – Nowoczesna, ekologiczna komunikacja miejska z korzyścią dla mieszkańców i środowiska – taki efekt osiągnie Lublin dzięki dodatkowym środkom unijnym, które pozwolą na kontynuację rozwoju nisko i zeroemisyjnego taboru komunikacji miejskiej. To kolejny krok Lublina w kierunku szeroko pojętej elektromobilności – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Przyznane środki pozwolą rozstrzygnąć kilka przetargów taborowych, w których oferty przekraczały budżet zamawiającego. Chodzi o 20 elektrobusów z ładowarkami, a także przetargi na pięć i 10 trolejbusów przegubowych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fundusze unijne 2014-2020
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony