Partnerzy serwisu:

Lublin wybiera elektrobusy Solarisa

Redakcja 23.10.2019

Lublin wybiera elektrobusy Solarisa
fot. Solaris
ZTM w Lublinie rozstrzygnął przetarg na zakup i dostawę autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ich ładowania. 20 elektrobusów dostarczy firma Solaris. Dostawa pojazdów nastąpi w 2 partiach. Pierwsza piątka elektrobusów zostanie dostarczona do połowy czerwca 2021 r., a pozostałe 15 sztuk najpóźniej do 15 września 2021 r.
Zakup dotyczy 20 fabrycznie nowych autobusów elektrycznych. Pojazdy będą niskopodłogowe o długości 12 metrów, monitorowane, klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, bramki liczenia pasażerów oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych. Autobusy dedykowane są do linii komunikacyjnych nr: 13, 23 i 29. Wraz z dostawą autobusów elektrycznych zostanie dostarczona także infrastruktura do ich ładowania. I tak, na pętli przy ul. Choiny będą zlokalizowane 4 ładowarki dużej mocy, natomiast na zajezdni przy ul. Grygowej będzie 9 ładowarek podwójnych i dwie mobilne umożliwiające ładowanie nocne. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert minął w sierpniu. Wystartował jedynie Solaris, ale jego propozycja o 10 mln zł przekraczała budżet zamawiającego.  Jednak dzięki dodatkowemu dofinansowaniu, jakie uzyskał Lublin, udało się właśnie rozstrzygnąć postępowanie.

W części wschodniej Polski jest to jeden z największych zakupów pojazdów niskoemisyjnych wraz z infrastrukturą, co przyczyni się do wzrostu elektromobilności w Lublinie. Dostawy autobusów elektrycznych oraz trolejbusów stawiają Lublin w pierwszym rzędzie miast, będących liderami elektromobilności.

Za 20 elektrycznych autobusów Solarisa miasto zapłaci ponad 62 mln zł. Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków unijnych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony