Partnerzy serwisu:

Lublin wdraża inteligentny system zarządzania ruchem

jd/inf. pras. 02.06.2015

Lublin wdraża inteligentny system zarządzania ruchem
Lublinfot. Szater/lic. CC BY SA 3.0
Lublin wybrał oprogramowanie PTV Group do zarządzania ruchem drogowym. Umożliwi ono łatwiejsze sterowanie ruchem w mieście, m.in. dostarczy koordynatorom ruchu wiarygodnych danych o sytuacji komunikacyjnej w mieście.
Celem władz miasta jest wdrożenie inteligentnego systemu organizacji ruchu według najnowocześniejszych standardów. Ma to skutkować przyspieszeniem przepływu ruchu i zachęceniem ludzi do częstszego korzystania z transportu publicznego. W planach jest między innymi lepsze zintegrowanie oferty transportu zbiorowego z transportem indywidualnym, optymalne dostosowanie rozkładów jazdy do potrzeb pasażerów, skrócenie czasów przejazdu, przetestowanie nowych wariantów tras oraz stworzenie solidnej, ogólnej bazy do podejmowania decyzji dotyczących nowych inwestycji. Oprogramowanie firmy PTV służy obsługującemu je przedsiębiorstwu do weryfikacji skutków konkretnych decyzji w modelu wirtualnym, porównywania różnych alternatyw i generowania wiarygodnych prognoz dotyczących potencjalnych scenariuszy.

Dla celów koncepcji i planowania firma doradcza wprowadzi kompletny system Traffic Software Suite marki PTV. PTV Visum służy do modelowania sieci komunikacyjnych i popytu na usługi komunikacyjne, do planowania oferty transportu publicznego oraz do tworzenia rozwiązań komunikacyjnych uwzględniających wszystkich przewoźników. PTV Vissim umożliwia planistom dokładną symulację sytuacji na drodze oraz zachowania kierowców na określonych węzłach komunikacyjnych. W ten sposób koordynatorzy ruchu uzyskują dokładne odzwierciedlenie sytuacji na drodze w określonym miejscu i mają możliwość modyfikowania zachowania uczestników ruchu. W szczegółowej analizie ruchu drogowego planistów wspiera aplikacja PTV Vistro.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony