Partnerzy serwisu:

Lublin. W drugim przetargu na elektrobusy też tylko Solaris z ofertą

Jakub Dybalski 04.03.2020

Lublin. W drugim przetargu na elektrobusy też tylko Solaris z ofertą
fot.
W Lublinie otwarto ofertę w drugim z dwóch równoległych postępowań na dostawę autobusów elektrycznych. Tym razem chodzi o 7 pojazdów standardowej długości. Podobnie jak w zeszłym tygodniu jedyną ofertę, mieszczącą się w budżecie, złożył Solaris.
W piątek Solaris zmieścił się w budżecie w przetargu na 5 autobusów elektrycznych i czeka na prawdopodobne udzielenie zamówienia. Tym razem chodzi o przetarg na 7 elektrobusów (w obu przypadkach to pojazdy 12-metrowe). Nie są zamawiane w jednym postępowaniu, bo dotyczą dwóch, inaczej finansowanych, projektów.

W środę okazało się, że za 7 autobusów Solaris zażądał 18 769 800,00 zł brutto. To suma, która mieści się w budżecie zamawiającego, który na te zakupy przeznaczył 18 796 275,75 zł brutto. Najprawdopodobniej więc, to producentowi z Bolechowa zostanie przyznane zamówienie. Złożono tylko jedną ofertę.

Solaris zadeklarował okres gwarancji na cały pojazd bez limitu kilometrów wraz z wszystkimi elementami stanowiącymi wyposażenie dodatkowe autobusu na 60 miesięcy. Pozostałe parametry zastrzeżono jako tajemnicę przedsiębiorstwa.

Pojazdy, które trafią do Lublina będą niskopodłogowe, 12-metrowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, monitorowane, klimatyzowane, wyposażone w biletomaty z możliwością płatności kartą i gotówką, bramki liczenia pasażerów oraz trzy podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych. Zostaną skierowane do obsługi linii 1, 6 i 7.

Dostawa pojazdów jest przewidziana w listopadzie 2021 roku. Już teraz w Lublinie realizowane są dostawy 20 elektrycznych autobusów Solaris Urbino 12 electric i 15 przegubowych trolejbusów Solaris Trollino 18. Trolejbusy mają tam trafić partiami do kwietnia przyszłego roku (część już jesienią tego roku), a autobusy do września przyszłego roku.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony