Partnerzy serwisu:

Lublin tnie komunikację. Rzadziej i bez kursów nocnych

Redakcja 09.11.2020

Lublin tnie komunikację. Rzadziej i bez kursów nocnych
fot. MJ
Jak informuje ZTM Lublin, od 12 listopada zostanie wprowadzone szereg zmian w funkcjonowaniu komunikacji. Pasażerowie dłużej poczekają na autobusy i trolejbusy, nie będzie kursów nocnych.
Z powodu wprowadzenia kolejnych obostrzeń, takich jak nauczanie zdalne w szkołach i na uczelniach wyższych oraz pracy zdalnej m.in. w administracji publicznej, ZTM Lublin odnotował wyraźnie zmniejszony popyt na usługi świadczone przez komunikację miejską. Sytuacja ta została potwierdzona obserwacjami prowadzonymi na mieście przez pracowników ZTM.

W związku z tym od czwartku 12 listopada br. do odwołania obowiązuje nowy rozkład jazdy, zbliżony do tego, który obowiązywał już na początku września br:
  • podstawowy moduł kursowania głównych linii trolejbusowych i autobusowych w dzień powszedni - 20 minut (z wyjątkiem linii nr 151, 158, 159),
  • zawieszenie kursowania linii nocnych (N1, N2 i N3).
Ponadto, w uzgodnieniu z władzami Gminy Miejskiej Świdnik, w soboty i dni świąteczne ulegną zmianie kursy linii nr 55 wydłużone do Świdnika. Korekta ma na celu dopasowanie rozkładu jazdy do godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy w szpitalu w Świdniku.

Obowiązujący od czwartku rozkład jazdy dostosowujemy do aktualnej sytuacji popytowej, który ma zapewnić podstawowe potrzeby komunikacyjne mieszkańców, w tym przede wszystkim zabezpieczyć dojazd i powrót do/z zakładów pracy, przy uwzględnieniu limitów wejść do pojazdu. ZTM zaznacza, że sytuacja w komunikacji miejskiej jest stale monitorowana i dalsze decyzje będą podejmowane adekwatnie do zmieniających się warunków.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport