Partnerzy serwisu:

Lublin planuje inwestycje komunikacyjne na perspektywę UE 2021-2027

Redakcja 07.01.2020

Lublin planuje inwestycje komunikacyjne na perspektywę UE 2021-2027
fot. UM Lublin
Przedłużenie Lubelskiego Lipca ‘80, przebudowa al. Unii Lubelskiej, ul. Głębokiej, ul. Kunickiego i ul. Zana oraz dróg wojewódzkich: ul. Nałęczowskiej, al. Kraśnickiej i ul. Turystycznej – to tylko niektóre z inwestycji, jakie Miasto Lublin chce w najbliższych latach sfinansować ze środków unijnych.
Transport, drogi, ochrona środowiska, włączenie społeczne, edukacja, rewitalizacja i kultura – to główne kierunku działań w nowym okresie programowania Unii Europejskiej na lata 2021-2027. – Kończąc realizację projektów w ramach obecnej perspektywy finansowej, już przygotowujemy się do realizacji w trzecim okresie programowania unijnego. Nowe rozdanie unijnych funduszy pozwoli na kontynuację działań, które były priorytetem we wcześniejszych latach. Nadchodząca perspektywa finansowania unijnego to być może ostatnia tak duża szansa dla Polski i samego Lublina na zbliżenie się do standardów europejskich i wykorzystanie wszystkich możliwości na dynamiczny rozwój miasta. Planowane inwestycje to kolejne 2 mld zł na rozwój Lublina – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublina.

W ramach planowanych projektów Miasto dokończy wieloelementową transformację transportu zbiorowego, obejmującą m. in. wymianę taboru na nowoczesny i niskoemisyjny, budowę trakcji dla trolejbusów, przebudowę dróg pod kątem usprawnienia transportu czy budowy węzłów przesiadkowych, mających na celu zachęcenie mieszkańców do rezygnacji z własnego samochodu na rzecz komunikacji miejskiej. Kontynuowana będzie również rozbudowa informacji pasażerskiej i systemu zarządzania ruchem. W ramach tego priorytetu planowane jest m.in. przedłużenie LL’80, przebudowa al. Unii Lubelskiej, ul. Głębokiej, ul. Kunickiego i ul. Zana, a także budowa nowych pętli komunikacji miejskiej: przy ul. Trześniowskiej, ul. Zawieprzyckiej, na Zadębiu, Felinie, przy ul. Herberta, Lipskiej i Bohaterów Września.

W kolejnych latach zostanie zakończona przebudowa kluczowego układu drogowego miasta. Począwszy od 2010 roku w Lublinie doszło do drogowej rewolucji – powstały bezkolizyjne skrzyżowania, bezpieczne ronda, estakady i obiekty mostowe. W ramach nowej perspektywy finansowej Miasto planuje przebudowę i rozbudowę dróg wojewódzkich usprawniających dostęp do sieci TEN-T, tj. ul. Nałęczowskiej, ul. Turystycznej i al. Kraśnickiej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony