Partnerzy serwisu:

Lublin kupuje 15 trolejbusów

Witold Urbanowicz 24.04.2019

Lublin kupuje 15 trolejbusów
fot. ZTM Lublin
Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie rozpisał przetargi na dostawy łącznie 15 trolejbusów przegubowych. Pojazdy mają być wyposażone w układ jazdy autonomicznej pozwalający na przejechanie nawet 14 km bez zasilania z sieci trakcyjnej. Pierwsze pojazdy zostaną dostarczone za rok.
Przedmiotem przetargów jest dostawa pięciu i dziesięciu niskopodłogowych trolejbusów klasy mega. Zakres zamówienia obejmuje dostawę kół zapasowych i kół zimowych oraz po jednej sztuce rozdzielnicy wraz z kablem zasilającym.

Zamawiający wymaga pojazdów dwuczłonowych, trzyosiowych o długości od 17,50 m do 18,75 m, które mogą pomieścić min. 120 podróżnych, w tym 40 na miejscach siedzących. Pojazd ma być wyposażony w cztery pary dwuskrzydłowych drzwi. Wyposażenie obejmuje też monitoring, biletomat, elektroniczny system informacji pasażerskiej, system zliczania pasażerów, system nagłaśniający, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych przez pasażerów, klimatyzację.

Wymagany jest silnik asynchroniczny, klatkowy, zwarty przystosowany do zasilania z przekształtnika trakcyjnego, zabudowany przed osią napędową. Jego minimalną moc znamionową określono na 240 kW. Pojazdy będą wyposażone w układ jazdy autonomicznej, w którym źródłem energii są baterie trakcyjne litowo-jonowe. Pojemność energetyczną nominalną określono na 40 kWh. Zasięg w przypadku jazdy na bateriach określono na 10 km przy uruchomionym ogrzewaniu lub klimatyzacji oraz 14 km przy wyłączonym ogrzewaniu lub klimatyzacji.

Termin składania ofert w obu przypadkach mija 30 maja. W postępowaniach mogą brać udział firmy, które dostarczyły w ramach jednej dostawy odpowiednio co najmniej trzy trolejbusy o wartości 5 mln zł brutto bądź sześć trolejbusów o wartości 10 mln zł brutto. O wyborze zdecydują cena (60%), warunki techniczne (25%), gwarancja na cały pojazd, baterie trakcyjne, elektryczny układ napędowy i silnik trakcyjny (10%) oraz ekologia (5%). Pod uwagę będą brane podział szyby przedniej (czołowej), pojemność energetyczna baterii trakcyjnych, podtrzymanie zasilania silników sprężarek klimatyzatorów podczas przejazdu przez izolatory sekcyjne sieci trakcyjnej oraz liczba miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi.

Zamówienie na pięć trolejbusów ma zostać zrealizowane do 4 maja 2020 r. Natomiast zamówienie na dziesięć pojazdów ma zostać zrealizowane do 1 kwietnia 2021 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony