Partnerzy serwisu:

Łotwa z nowymi autobusami od firmy VDL

Jakub Rösler 23.07.2021

Łotwa z nowymi autobusami od firmy VDL
inf. pras. VDL
Firma VDL Bus & Coach wkracza na łotewski rynek transportowy. Dostarczy 31 sztuk autobusów Futura, a także 21 pojazdów MidEuros dla przewoźnika BBus.
Model Futura zdobywa coraz większe uznanie i popularność na rynku dużych autobusów. Kontrakt z BBus to czwarte z kolei zamówienie, które jest skierowane dla transportu publicznego. Autobusy trafiły wcześniej do Irlandii, a także na Islandię, gdzie korzystają z nich tamtejsi przewoźnicy. Łotewskie pojazdy mają służyć w regionach Rygi, Saldus i Kaldiga.

Autobusy będą wyposażone w kamery i system nawigacji. Każdy z nich będzie także przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością, podobnie jak busy MidEuros, na podwoziu Mercedesa Sprintera 514CDI. Pojazdy mają zadebiutować w barwach przewoźnika już 1 sierpnia tego roku.

- Dzięki wdrożeniu nowej floty VDL mamy pewność, że nowoczesne autokary przeniosą jakość na nowy poziom na łotewskim rynku - mówi Vitalijs Komars, dyrektor generalny BBus.

Łotewska firma B-Bus powstała w 1998 roku i zajmuje się transportem publicznym. Wykorzystuje do tego 550 autobusów operujących na 200 trasach i zatrudnia 1000 pracowników. Każdego roku autobusy należące do firmy przejeżdżają 25 milionów kilometrów i przewożą 30 milionów pasażerów.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony