Partnerzy serwisu:

Los Angeles zamawia kolejne 25 autobusów elektrycznych

Jakub Dybalski 25.02.2020

Los Angeles zamawia kolejne 25 autobusów elektrycznych
fot. Proterra
W piątek burmistrz Eric Garcetti ogłosił zamówienie dodatkowych 25 autobusów elektrycznych dla Los Angeles. Dostarczy je Proterra. Dołączą do 130 pojazdów, które w ramach zeszłorocznego zamówienia zobowiązał się dostarczyć BYD.
Formalnie zamawiającym jest Los Angeles Departament of Transport (LADOT), ale nie dziwi, że dostawcą będzie właśnie Proterra. Niedawno władze stanowe Kalifornii poinformowały, że ta amerykańska firma została wybrana jako dostawca pojazdów w ramowych zamówieniach koordynowanych na poziomie stanu.

W sumie więc w przyszłym roku po Los Angeles będzie jeździło 159 autobusów elektrycznych. W mieście już jeżdżą cztery 12-metrowe BYD-y K7, zamówione jeszcze w 2014 r. Kolejne 25 trafi tam w tym roku. Pozostałe 130 autobusów od BYD-a i Proterry ma zostać dostarczonych w 2021 r.

Zakupy są elementem strategii Vision ’28, czyli kompletnej przebudowy transportu publicznego w tym mieście przed zaplanowanymi na 2028 r. Igrzyskami Olimpijskim, które tam właśnie się odbędą. Dodatkowo cała Kalifornia ma plan, by do 2040 r. cały tamtejszy transport publiczny był zeroemisyjny.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony