Partnerzy serwisu:

Los Angeles. BYD dostarczy 130 autobusów elektrycznych

Jakub Dybalski 15.11.2019

Los Angeles. BYD dostarczy 130 autobusów elektrycznych
fot. BYD
Chiński koncern BYD podpisał kontrakt na dostawę 130 autobusów elektrycznych do Los Angeles. To największe jednorazowe zamówienie na elektrobusy w Stanach Zjednoczonych.
Umowa między BYDem a Los Angeles Department of Transport (LADOT) zakłada dostawy 130 autobusów K7M, czyli 12-metrowych, elektrycznych pojazdów, w których zaplanowano 22 siedzeń. Zgodnie z zapewnieniami chińskiego producenta autobusy mogą przejechać na jednym ładowaniu 150 mil, a ich napełnienie trwa do 3 godzin. Co ciekawe Chińczycy oferują 12–letnią gwarancję na baterie.

Zamówienie nie jest zaskakujące z dwóch powodów. Po pierwsze aglomeracja Los Angeles potrzebuje zeroemisyjnych pojazdów. Do 2030 r. cała flota autobusowa w tym mieście ma być pozbawiona spalin. Do 2040 r. zeroemisyjne mają być autobusy w całej Kalifornii.

Po drugie wszystkie autobusy zostaną zbudowane w kalifornijskiej fabryce BYDa w Lancaster. Zgodnie z przepisami federalnymi, pojazdy kupowane w tego rodzaju zamówieniach muszą w 70 procentach składać się z podzespołów powstałych w USA i w ten sposób wymóg zostanie spełniony.

Chińczycy świetnie sobie radzą w Kalifornii. Pierwszy elektrobus BYDa był testowany w Los Angeles w 2014 r. Trzy lata później miasto kupiło cztery autobusy K9 z napędem elektrycznym. Jednak rynek otworzył się dopiero, po uruchomieniu wspomnianej fabryki. BYD chwali się, że do tej pory sprzedał w Kalifornii 460 autobusów. Ich odbiorcami są lotniska, uczelnie, przewoźnicy prywatni i publiczni. W maju operator autobusowy w Anaheim zamówił 40 BYDów różnych długości.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony