Partnerzy serwisu:

Londyn najbardziej przyjaznym miastem dla zwierząt w komunikacji

Rafał Dybiński 29.01.2021

Londyn najbardziej przyjaznym miastem dla zwierząt w komunikacji
fot. instagram/tubemapper
Londyn znalazł się na szczycie listy wśród miast najbardziej przyjaznych dla zwierząt w transporcie publicznym – wynika z raportu serwisu money.co.uk. Na podium rankingu, w którym uwzględniono tylko największe ośrodki Starego Kontynentu, są także Paryż i Rzym.
Metro w stolicy Anglii zostało nawet uznane w minionym roku najbardziej przyjaznym psom systemem transportu publicznego na świecie. Londyn oferuje jednocześnie także najwięcej całodobowych opcji opieki nad czworonogami, których doliczono się 172, ale pod względem miejsc z niezbędnymi artykułami dla zwierząt na czele stawki znajduje się dość nieoczekiwanie Moskwa, gdzie działają aż 302 sklepy zoologiczne.Stolica Anglii zawdzięcza najwyższą pozycję w klasyfikacji najbardziej przyjaznych dla zwierząt miast również dzięki 164 parkom dla psów, a także 240 obiektom do pielęgnacji czworonogów. Raport uwzględnia dwadzieścia najgęściej zaludnionych ośrodków na Starym Kontynencie, oceniając je punktowo na podstawie takich kryteriów jak podróżowanie środkami transportu publicznego, opcje leczenia weterynaryjnego czy całodobowej opieki.  

Londyn zajął pierwsze miejsce na liście wśród miast Europy najbardziej przyjaznych dla zwierząt ze względu na tereny zielone, sklepy zoologiczne i sieć transportu publicznego. Stolica Anglii zdobyła w sumie 82,5 punktów na 100 możliwych. Na drugim miejscu znalazł się Paryż, który w raporcie uzyskał 71 punktów. Stolica Francji pozycję wicelidera zawdzięcza głównie 163 parkom dla zwierząt. Podium uzupełnia Rzym. Stolica Włoch zgromadziła łącznie 57,5 punktów, oferując 39 zakładów pielęgnacyjnych i 129 sklepów zoologicznych, w których można kupić wszystkie niezbędne produkty dla czworonogów.Raport ujawnił również największą popularność kotów w Europie wśród posiadanych zwierząt domowych. Doliczono się ich w sumie 69 830 100, a ich właściciele pochodzą z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji, Belgii, Austrii, Hiszpanii, Polski, Rumunii oraz z Węgier. Najwięcej kotów trzymają w swoich czterech ścianach Rosjanie. 17,8 mln pupili w tym kraju to dwa razu więcej niż w drugich pod tym względem Niemczech, gdzie jest ich 8,2 mln.

Na Wyspach Brytyjskich najpopularniejsze są jednak psy, których doliczono się 9 mln, o 12, 5 proc. więcej niż kotów, których w tym kraju jest 8 mln. Wysokie miejsce pod tym względem zajmuje z Polska, gdzie 7,3 mln czworonogów zamieszkuje pod jednym dachem z właścicielami. Oprócz psów i kotów bardzo popularne są również rybki akwariowe. Pod tym względem największe przywiązanie do tych zwierząt wykazują Francuzi.

– Nasze zwierzęta są członkami rodziny. Zapewniają nam towarzystwo i pomagają zmniejszyć poziom stresu oraz zwiększyć aktywność społeczną. Zanim jednak ktoś podejmie się opieki na zwierzakiem, trzeba wziąć pod uwagę koszty jego utrzymania. To średnio od 16 tys. funtów do 33 tys. funtów na całe życie czworonoga. Suma obejmuje koszty żywności, zabawek, szczepień i pielęgnacji. W przypadku kotów i psów średni roczny koszt karny wynosi od 200 do 400 funtów. Karmienie czworonogów z większych ras jest oczywiście droższe. Znacznie mniejsze koszty generują tacy pupile jak chomiki czy myszy – podkreślił Salman Haqqi, jeden z autorów raportu.

– Jeśli chodzi o ubezpieczenie zwierząt domowych, bardziej opłacalne jest wykupienie rocznej polisy, gdy zwierzę jest młode. Będzie to jednak droższe, gdy pupil osiągnie wiek podeszły. Są to wszystkie czynniki, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup lub adopcję zwierzaka. Zanim zabierze się go do domu, to trzeba się upewnić, że posiadany budżet wystarczy na pokrycie tych podstawowych kosztów – przestrzegł przyszłych właścicieli czworonogów Haqqi.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony