Partnerzy serwisu:

Londyn kupuje 20 piętrowych autobusów wodorowych

Jakub Dybalski 27.05.2019

Londyn kupuje 20 piętrowych autobusów wodorowych
fot. Wrightbus
Transport for London zamówiło u producenta Wrightbus 20 piętrowych autobusów zasilanych ogniwami paliwowymi. Zakupy są dofinansowane z unijnego programu JIVE.
Transport for London już dziś korzysta ze 145 autobusów elektrycznych, a 68 kolejnych, piętrowych, ma zostać dostarczonych w nadchodzących miesiącach. Autobusy wodorowe to jednak nowość, ale wpisują się w londyńskie plany przestawienia taboru autobusowego na zeroemisyjny.

Londyński przewoźnik wyda na autobusy i konieczną infrastrukturę ok. 12 mln funtów, z czego 5 mln funtów będzie pochodziło z unijnego programu JIVE, a 1 mln to rządowe dofinansowanie na proekologiczne inwestycje. Autobusy StreetDeck FCEV o długości 10,9 metra i 64 miejscami siedzącymi dla pasażerów, będą wyposażone w 85-kilowatowe ogniwa, dostarczone przez kanadyjskiego producenta Ballard.

Autobusy mają zostać dostarczone do Londynu pod koniec przyszłego roku. Londyn planuje kupić w sumie 55 wodorowych autobusów, korzystając ze środków JIVE. Wrightbus ma też zamówienia z Birmingham i Aberdeen.

Wspomniany program to fundusz mający na celu stworzenie w Europie rynku na autobusy miejskie z takim napędem. Do wydania jest ok. 65 mln euro. W sumie dofinansowane mają być zakupy 291 autobusów w 20 miastach w całej Europie. Żadne polskie miasto nie uczestniczy w programie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony