Partnerzy serwisu:

Łomża zamawia nowe dwa autobusy

Przemysław Farsewicz 24.09.2019

Łomża zamawia nowe dwa autobusy
fot. wiz./SIWZ
Ruszyło postępowanie przetargowe na zakup dwóch krótkich autobusów do obsługi komunikacji miejskiej w Łomży.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, Zakład Budżetowy w Łomży rozpoczęło poszukiwania 2 autobusów miejskich klasy midi z silnikiem spalinowym, spełniającym normy emisji spalin Euro VI. Pojazdy mają być fabrycznie nowe, niskopodłogowe lub niskowejściowe. Długość autobusu określono w przedziale od 7,5 do 8,6 m, a szerokość całkowitą od 2 000 mm do 2 555 mm.

Pojazdy będą przystosowane do przewozu osób, w tym osób niepełnosprawnych na wózkach – wyposażone w rampą wjazdową. Pojemność autobusów określono na minimum 50 osób. Miejsca siedzące przewidziano dla 24 osób oraz jedno miejsce dla osoby na wózku. Wejście do środka zapewnią dwie pary drzwi dwuskrzydłowych.

W pojeździe będzie system ogrzewania i klimatyzacja części pasażerskiej. Wśród wyposażenia znajdzie się system informacji pasażerskiej z zapowiedziami głosowymi oraz wizualnymi na jednym ekranie LCD i odbiornik GPS, który pozwoli na identyfikację autobusu na trasie przebiegu. We wnętrzu będą także dwa kasowniki do obsługi biletów papierowych oraz biletu elektronicznego. Zaplanowano również monitoring. Autobusy pomalowane będą w żółte i czerwone kolory.

Wartość zamówienia oszacowano na 0,231 mln euro, czyli ok. 1 mln zł. Składanie ofert potrwa do 24 października. Większość punktów stanowi cena (60 proc.). Drugim parametrem jest okres gwarancji całopojazdowej (35 proc.). Tylko 5 proc. stanowi parametr techniczny. Producent otrzyma dodatkowe punkty za zastosowanie układu odzysku energii hamowania.

Aby wziąć udział w przetargu wykonawca musi wykazać, że przez ostatnie trzy lata zrealizował dostawę 1 autobusu, odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, o wartości brutto, co najmniej w kwocie 150 tys. zł i przedstawi referencje, że dostawa ta została należycie zrealizowana.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony