Partnerzy serwisu:

Łomża z nowym dworcem autobusowym

Redakcja 15.09.2020

arrow
arrow
Łomża z nowym dworcem autobusowym
fot. UM Łomża
Łomża z nowym dworcem autobusowym
Łomża z nowym dworcem autobusowym
Łomża z nowym dworcem autobusowym
Łomża z nowym dworcem autobusowym
Łomża z nowym dworcem autobusowym
Łomża z nowym dworcem autobusowym
Od poniedziałku (14 września) autobusy dalekobieżne korzystają z nowego dworca w Łomży. Przy ulicy Dworcowej do użytku oddane zostało Miejskie Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne, którego budowa rozpoczęła się przed dwoma laty. Tym samym zlikwidowane zostały przystanki na tymczasowym dworcu powstałym na parkingu obok wiaty Miejskiej Hali Targowej.
Pierwsze roboty związane z budową Miejskiego Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjnego w rejonie ulic Dworcowej, Sikorskiego i Al. Legionów w Łomży rozpoczęły się w połowie sierpnia 2018 roku. Niespełna rok później, 1 czerwca 2019 r. dworzec autobusowy został tymczasowo przeniesiony na parking wybudowany przez MPGKiM wzdłuż torów kolejowych na końcu ulicy Dworcowej.

Nowo powstałe Miejskie Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne zajmuje powierzchnię około 3 tys. m2. Tworzy je węzeł przesiadkowo – komunikacyjny ze stanowiskami dla autobusów dalekobieżnych, stanowiskami dla komunikacji o zasięgu lokalnym oraz szklane zadaszenie dworca o konstrukcji stalowej. W ławkach przy peronach umieszczono ładowarki USB i gniazda 220 V. Na terenie dworca powstał parterowy budynek o konstrukcji stalowej z poczekalnią, kasami biletowymi i dyspozytornią. W ramach inwestycji powstała również droga o szerokości 6 metrów, biegnąca wzdłuż Hali Targowej, łącząca ul. Dworcową z ul. Sikorskiego. Wykonano także podniesienie poziomu ciągów komunikacyjnych przy pawilonach handlowych oraz wymieniono ich nawierzchnię.

– W związku z przeniesieniem komunikacji z tymczasowego dworca na Miejskie Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne proszę kierowców, podróżnych oraz kupców z pobliskiego targowiska o zachowanie ostrożności i zwrócenie uwagi na obowiązującą organizację ruchu, byśmy wszyscy mogli bezpiecznie korzystać z obiektu na miarę XXI wieku – apeluje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki podkreślając, że pierwszy tydzień będzie miał formę testową, która pozwoli na rozwiązanie nieprzewidzianych dylematów, które w takich sytuacjach mogą ewentualnie się pojawić.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony