Partnerzy serwisu:

Łomża z jedną ofertą na sześć elektrobusów

Witold Urbanowicz 22.04.2022

Łomża z jedną ofertą na sześć elektrobusów
fot. UM Lidzbark Warmiński
Miasto Łomża otworzyło oferty w przetargu na dostawy sześciu 12-metrowych autobusów elektrycznych. Pojazdy miałyby zostać dostarczone w IV kwartale tego roku.
Wymagana długość pojazdów to 11-12,2 m. Autobusy mają pomieścić min. 71 osób, z czego co najmniej 20 pasażerów na miejscach siedzących. Zamawiający oczekuje jednego miejsca na wózek inwalidzki i/lub dziecięcy. Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2, z czego drugie i trzecie mają otwierać się na zewnątrz (odskokowo-przesuwne). Pojazdy mają być w pełni niskopodłogowe, Wymagane są okna przesuwne, poręcze ze stali nierdzewnej o kontrastującej barwie (przynajmniej w części „chwytanej” przez pasażera), nagłośnienie, podparcia dla osób stojących, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, tablice dynamicznej informacji pasażerskiej z ekranami LED i LCD oraz zapowiedziami, monitoring, kasowniki. Pojazdy będą klimatyzowane oraz ogrzewane

Wymagane są silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 160 kW, akumulatory trakcyjne o dostępnej pojemości min. 160 kWh, zasięgu min. 140 km. Przewidziano ładowanie plug-in przy wykorzystaniu stacji ładowania i pomocnicze na kanałach serwisowych zajezdni przy wykorzystaniu ładowarki pokładowej lub zewnętrznej.

Dzisiaj (21 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Busnex, reprezentujący Yutonga. Firma wyceniła dostawy na 18,435 mln zł brutto, co mieści się w budżecie zamawiającego, który określono na 18,716 mln zł. Pojazdy mają zostać dostarczone do końca listopada 2022 r.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony