Partnerzy serwisu:

Łomża unieważnia przetarg na sześć elektrobusów

Witold Urbanowicz 19.05.2022

Łomża unieważnia przetarg na sześć elektrobusów
fot. UM Lidzbark Warmiński
Miasto Łomża unieważniła przetarg na dostawy sześciu 12-metrowych autobusów elektrycznych. Pojazdy chciał dostarczyć jedynie Busnex, reprezentujący na polskim rynku Yutonga.
Przedmiotem zamówienia były ok. 12-metrowe pojazdy, które mogły pomieścić min. 71 osób, z czego co najmniej 20 pasażerów na miejscach siedzących. Wymagane były silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 160 kW, akumulatory trakcyjne o dostępnej pojemości min. 160 kWh, dające zasięg min. 140 km. Przewidziano ładowanie plug-in przy wykorzystaniu stacji ładowania i pomocnicze na kanałach serwisowych zajezdni przy wykorzystaniu ładowarki pokładowej lub zewnętrznej.

Oferty poznaliśmy 21 kwietnia. Wystartował jedynie Busnex, reprezentujący Yutonga. Firma wyceniła dostawy na 18,435 mln zł brutto, co mieści się w budżecie zamawiającego, który określono na 18,716 mln zł.

W ostatnich dniach, 17 maja, Łomża unieważniła jednak przetarg – treść oferty była niezgodna z warunkami zamówienia. Pojazdy miały zostać dostarczone do końca listopada 2022 r.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony