Partnerzy serwisu:

Łomianki. Czy warszawskie barwy trafią na pojazdy Autosanu?

Jakub Dybalski 17.02.2020

Łomianki. Czy warszawskie barwy trafią na pojazdy Autosanu?
fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl
W Łomiankach otwarto oferty na dwa standardowej długości autobusy miejskie. Choć różnice między dwiema najtańszymi ofertami są niewielkie, to tylko jedna mieści się w budżecie i jest to oferta Autosanu.
Dlaczego piszemy o „barwach warszawskich”? Bo KM Łomianki, tamtejszy przewoźnik, realizuje również usługi na podstawie umowy z ZTM Warszawa. Dlatego zamawiane autobusy muszą mieć warszawskie malowanie i najpewniej wjadą też na warszawskie trasy.

Autobusy z Autosanu kursowały po Warszawie w latach 2015-19 jako tabor innego kontrahenta ZTM – Europa Express City. Teraz znów warszawiacy mogą mieć szansę na przejażdżkę pojazdem z Sanoka.

Przetarg jeszcze nie jest rozstrzygnięty, na razie otwarto oferty. Nie wiadomo jakie rozwiązania techniczne zaproponowali oferenci (przewidziano za nie 30 proc. punktów, co ciekawe zamawiający zmienił punktację w trakcie przetargu), jedynie, że wszyscy zaproponowali 3-letnią gwarancję. Jednak w 70 proc. o wyborze zadecyduje cena. Autosan za swoje autobusy zażądał 2 456 056,62 zł brutto. Solaris wycenił pojazdy na 2 546 100 zł brutto, a SOR zaproponował pojazdy za 2 829 000 zł brutto.

Co istotne, tylko Autosan mieści się w budżecie zamawiającego. W dodatku mieści się prawie na styk, bo w Łomiankach zaplanowano na autobusy 2 460 000 zł brutto.

Zgodnie z zapisami przetargu autobusy mają trafić do Łomianek do 28 września tego roku.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony