Partnerzy serwisu:

Łomianki częścią stołecznej komunikacji miejskiej?

Witold Urbanowicz 23.05.2017

Łomianki częścią stołecznej komunikacji miejskiej?
fot. Mikiapole3, lic. CC BY-SA 3.0 warszawa.wikia.com
Od dawna mówi się o włączeniu linii autobusowych KM-Łomianki do warszawskiego systemu komunikacji miejskiej. – Jesteśmy po słownych zapewnieniach i ustaleniach, że taka współpraca się rozpocznie. Myślę, że nastąpi to albo pod koniec tego roku, albo na początku 2018 r. – mówi Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor Zarządu Transport Miejskiego.
Od kilku lat mówi się o rozszerzeniu współpracy z Łomiankami, które jako jedna z nielicznych okolicznych gmin organizują własną komunikację autobusową do Warszawy. Głównie mowa była o wspólnym bilecie, a niedawno także o rozszerzeniu I strefy biletowej na Łomianki.

Innym pomysłem jest pełne włączenie „eŁek” w system warszawskiej komunikacji miejskiej. – Rozmowy nadal trwają. Analizujemy całą sytuację gminy Łomianki, ale i gminy Czosnów – trzeba tę kwestię rozpatrywać kompleksowo. Mamy przygotowane wyliczenia co do oferty handlowej i finansowania przewozów – mówi Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Rozmowy w tej sprawie wciąż jeszcze trwają. – Trzeba pamiętać, że Łomianki prowadzą część komunikacji swojej, lokalnej – szkolnej. Musimy zdecydować, czy to zostanie w gestii Łomianek, czy bierzmy to na siebie. Jeszcze kilka formalnych i technicznych rzeczy do ustalenia – podkreśla Strzegowska.

Przedstawiciele ZTM-u pozostają jednak optymistyczni w zakresie możliwości współpracy. – Jesteśmy po słownych zapewnieniach, że taka współpraca się rozpocznie. Bez odpowiedzi pozostaje jeszcze pytanie kiedy – myślę, że nastąpi to albo koniec tego roku, albo początek 2018 r. – mówi Katarzyna Strzegowska.

KM Łomianki już wykonują usługi na rzecz ZTM-u, obsługując dwie linie podmiejskie. – Spółka posiada tabor w wyposażeniu oraz w barwach warszawskich. W momencie, gdy miałyby wejść w cały układ komunikacyjny i ofertę taryfową chcielibyśmy ten tabor wykorzystać – mówi Strzegowska. Ponadto teraz na rozstrzygnięcie czeka przetarg na dostawy dwóch kolejnych pojazdów, które również mają być pomalowane w warszawskie barwy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Integracja biletowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony