Partnerzy serwisu:

Łódź-Retkinia: Przystanek kolejowy nieco później. „Koordynacja prac z dwóch projektów”

Kasper Fiszer 06.11.2020

Łódź-Retkinia: Przystanek kolejowy nieco później. „Koordynacja prac z dwóch projektów”
Zmodernizowany peron kolejowy w Zduńskiej Woli przy linii kolejowej nr 14fot. Kasper Fiszer
PKP PLK zapowiadają, że nowy przystanek kolejowy na łódzkim osiedlu Retkinia zostanie otwarty w grudniu. Oznacza to kilkumiesięczne opóźnienie względem pierwotnego harmonogramu. Ma ono wynikać z koordynacji robót prowadzonych w ramach dwóch różnych projektów, co zmniejszyło zmiany w rozkładzie jazdy pociągów związane z zamknięciami torowymi.
Trwa budowa nowych przystanków kolejowych na terenie Łodzi, które będą wykorzystywane głównie w ruchu miejskim i regionalnym przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. W styczniu PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadały, że perony Łódź-Radogoszcz Wschód i Łódź-Warszawska na linii kolejowej nr16 pomiędzy Łodzią-Widzewem a Zgierzem oraz Łódź-Retkinia na linii nr 14 pomiędzy stacjami Kaliska i Lublinek zostaną otwarte w trzecim kwartale tego roku. Każdy z tych przystanków pojawi się ostatecznie w rozkładzie jazdy kilka miesięcy później, niż początkowo zakładano.

Wszystkie roboty na linii nr 14 realizowane w jednym czasie

– Budowa nowego przystanku na Retkini została skoordynowana z pracami na linii nr 14 na odcinku Łódź Kaliska – Łódź-Lublinek – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Przypomnijmy, że wspomniane roboty są realizowane w ramach modernizacji trasy z Łodzi do Zduńskiej Woli. Realizacja dużego kontraktu jest opóźniona o kilka miesięcy i zakończy się według aktualnych zapowiedzi w połowie przyszłego roku. Początkowo zakładano, że inwestycja zostanie zamknięta w trzecim kwartale 2020 r.

Koordynacja czasowa obydwu przedsięwzięć pozwoliła w opinii zarządcy infrastruktury na ograniczenie utrudnień w ruchu pociągów. – Zmiany harmonogramu prac na linii nr 14 na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola wiążą się ze zmianami w harmonogramie projektu pn. „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego – z mijanką w rejonie przystanku Łódź-Marysin” – dodaje przedstawiciel PKP PLK. Zapowiada jednocześnie, że z nowego przystanku na Retkini pasażerowie skorzystają w grudniu tego roku.

Niebawem otwarcie wszystkich trzech przystanków

W tym samym czasie otwarte mają zostać również przystanki na osiedlu Radogoszcz i przy ul. Warszawskiej. Zgodnie z zapewnieniami służb prasowych krajowego zarządcy infrastruktury kolejowej zaawansowanie prac we wszystkich trzech przypadkach jest duże. W znacznej mierze ogranicza się do robót wykończeniowych. Wydaje się zatem, że deklarowany aktualnie termin otwarcia przystanków jest w pełni realny.

Nowych przystanków w aglomeracji łódzkiej wkrótce będzie więcej. Poza tymi zaplanowanymi w ramach budowy tunelu średnicowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska PKP PLK planują także otwarcie nowego peronu w Pabianicach.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony